Reklama

Selma and the Wisp – mroczna platformówka wkrótce na Nintendo Switch

​Już od 31 maja br. na Nintendo Switch dostępna będzie mroczna platformówka z artystycznym zacięciem - Selma and the Wisp. W tytule tym gracz wciela się w leśnego świetlika, który prowadzi zagubioną dziewczynkę przez senny i przerażający świat. Selma and the Wisp wyróżnia się m.in. unikalną oprawą graficzną oraz nowatorskim modelem rozgrywki.

Platformówka powstała w polskim Toucan Studio. Selma and the Wisp zadebiutowała najpierw na platformie Steam (PC/Mac/Linux), gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez graczy i recenzentów. Za konwersję na Nintendo Switch i wydanie gry w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) odpowiada Ultimate Games S.A.

Gra stworzona przez Toucan Studio to platformówka z elementami przygodowymi i logicznymi. Główną bohaterką jest Selma, wyjątkowa dziewczynka, która trafia do tajemniczej i przerażającej krainy rodem z sennych koszmarów. Jej jedyną nadzieją na przetrwanie okazuje się leśny świetlik, nad którym kontrolę przejmuje gracz. Unikalną atmosferę zapewniają - poza klimatyczną historią - także m.in. wystylizowane animacje oraz modele graficzne w stylu low poly.

Reklama

Jak wskazuje Mateusz Zawadzki, Selma and the Wisp wyróżnia się na rynku również pełną intrygujących zwrotów fabułą, bogatymi grafikami ilustracyjnymi 3D oraz unikalną atmosferą nawiązującą do dziecięcych wyobrażeń i lęków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy