Reklama

Sekretna funkcja PlayStation odkryta dopiero po 26 latach

​Jeden z użytkowników pierwszego PlayStation odkrył sekretną funkcję konsoli Sony po 26 latach. Wiąże się ona z kartą pamięci i zapisanymi na niej danymi.

PlayStation to uznawana dziś za kultową pierwsza konsola Sony, która pozwoliła japońskiemu przedsiębiorstwu zaistnieć w branży wirtualnej rozrywki i wypłynąć na szerokie wody. Wydawać by się mogło, że tak wiele lat po premierze PSX-a wiemy o nim wszystko, a jednak po 26 latach pewnej osobie udało się odkryć tajemniczą funkcję urządzenia.

John Glasscock opublikował na YouTube filmik prezentujący opcję związaną z kartami pamięci, na których przechowuje się dane gier głównie stany zapisu. Po jej włożeniu do konsoli wciskamy przycisk odpowiadający za otwieranie napędu optycznego i włączamy sam sprzęt, przechodząc do ekranu zarządzania kartami pamięci, gdzie da się skasować zgromadzone na nich informacje.

Reklama

Zapewne niemała część graczy przypadkowo usunęła z karty ważne pliki zapisu i musiała rozpoczynać całą przygodę od zera. Okazuje się, iż ów proces można odwrócić, wciskając na padzie trzykrotnie i w jednym momencie kombinację przycisków R1, R2, L1 oraz L2.

Chociaż w komentarzach pod materiałem nie brak głosów, że ludzie wiedzieli o tej funkcji od dawna, to z drugiej strony wzmianka nie znalazła się w instrukcji obsługi, więc za jej odkryciem mógł stać przypadek.

Ponadto taka grupa uświadomionych użytkowników pierwszego PlayStation nie jest raczej duża. Wiedzieliście o niej? Przy okazji pojawia się pytanie, ile sekretnych funkcji ma najnowsze PlayStation 5, które trafi do sklepów 19 listopada? Zapewne o niektórych z nich dowiemy się dopiero w przyszłości.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy