Sekret w Nier: Automata pozwala pominąć całą grę

​W grze akcji Nier: Automata znaleziono "ostatni" pozostały do odkrycia sekret. Ten jest dość potężny, ponieważ pozwala pominąć całą produkcję zaraz po pokonaniu pierwszego bossa. Po co grać, skoro można... nie grać? Twórcy mówili o tej tajemnicy już kilka lat temu, lecz poszukiwania trwały do teraz.

Projekt wydany w 2017 roku pełen jest sekretów - oraz zakończeń. Jedynym sposobem, by "prawdziwie" ukończyć opowieść fabularną jest kilkukrotne jej przejście, co część graczy określała jako genialne posunięcia, a inni nazywali szalenie irytującą mechaniką, sztucznie rozciągającą zabawę.

Ta druga grupa będzie teraz nieco bardziej zadowolona, o ile ktokolwiek zdecyduje się oczywiście powrócić do Nier. Nowo odkryty kod pozwala bowiem przeskoczyć do końca zaraz po pokonaniu pierwszego bossa. Tego spotykamy bardzo wcześniej w toku kampanii, więc nie trzeba czekać długo.

Reklama

Uwaga na spoilery poniżej!

Po odblokowaniu zakończenia E przechodzimy do sekcji ze strzelaniem, w której musimy walczyć z... napisami końcowymi produkcji. Po pokonaniu tego etapu możemy poświęcić nasz zapis rozgrywki, by ułatwić zadanie innym graczom. Jeśli się zgodzimy... tracimy wszystkie zgromadzone postępy.

To - prawdziwe - zakończenie zajmuje sporo czasu i wymaga kilkukrotnego przejścia kampanii, co może sugerować już sam fakt, że zakończenie to otrzymało literkę E. Opisywany, tajny kod pozwala pominąć wszystkie te niedogodności i poświęcić zapis rozgrywki już po pokonaniu pierwszego bossa.

Tajemnicę odkrył popularny twórca modyfikacji Lance McDonald. Ten potwierdził, że nagłe przejście do samego końca rozgrywki nie jest wynikiem błędu lecz faktyczną opcją ukrytą w grze przez twórców. Aby znaleźć sekret, deweloper spędził podobno "setki godzin" na analizowaniu kodu.

Reżyser Nier: Automata - Yoko Taro - wkrótce potwierdził, że to właśnie był ten ostatni sekret do znalezienia w grze. Obecnie problemem pozostaje jedynie to, że McDonald nie wyjaśnił do końca, jak rzeczony kod uruchomić, a jego materiał wideo z serwisu Twitter jest mało obfitujący w detale...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NieR: Automata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy