Reklama

Sekiro: Shadows Die Twice jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Steamie

​Okazuje się, że na Steamie znaleźć można stronę, która zbiera informacje na temat produkcji najczęściej dodawanych przez użytkowników do list życzeń. Dzięki temu dowiadujemy się, na jakie tytuły czekają gracze: na szczycie jest Japonia - Sekiro: Shadows Die Twice, przed Resident Evil 2.

Najniższe miejsce na podium pod względem zainteresowania zajmuje Metro Exodus, lecz czwarta jest już kolejna gra z Japonii: Devil May Cry 5. W takiej sytuacji aż trudno wyobrazić sobie, że jeszcze bardzo niedawno twórcy z Kraju Kwitnącej Wiśni omijali komputery PC szerokim łukiem.

Jest pewne zastrzeżenie: nikt dokładnie nie wie, w jaki sposób formowana jest to zestawienie, zatytułowane "Najlepsze z list życzeń". Z całą pewnością pokazywane są tylko tytuły, które nie doczekały się jeszcze premiery, a być może nie jest to zbiór wszystkich dodać do listy życzeń, lecz wycinek jakiegoś okresu.

Reklama

Shadows Die Twice od studia FromSoftware uznawane jest przez wielu graczy za następcę cenionego cyklu Dark Souls, nawet jeśli nie brakuje znaczących różnic w rozgrywce - choć otrzymujemy perspektywę TPP oraz gatunek "action-adventure", to nowa produkcja nie oferuje żadnych elementów RPG. Premiera 22 marca.

Akcja toczy się pod koniec XVI wieku w feudalnej Japonii, choć - jak przyznają sami twórcy - realizm przedstawionej epoki nie ma większego znaczenia. Wygląda raczej na to, że określony czas akcji obrano po to, by móc pokazać charakterystyczną architekturę oraz wyposażyć postać w katanę.

Jest nawet fabuła, zarysowana nieco bardziej wyraziście niż w serii Souls: wcielamy się w samuraja, który zostaje zdradzony i zostawiony na pewną śmierć. Jak to jednak często w grach wideo bywa, "pewna śmierć" jest raczej niepewne. Nasz bohater żyje, a teraz musi się zemścić oraz odbić swojego mistrza - młodego lorda - z rąk wroga.

Dopiero na piątym miejscu zestawienia jest produkcja zmierzająca tylko na PC, a więc Total War: Three Kingdoms. Następne w kolejce jest Biomutant, The Outer Worlds oraz Left Alive. Poniżej znaleźć można dwadzieścia najbardziej oczekiwanych tytułów z list życzeń:

 1. Sekiro: Shadows Die Twice
 2. Resident Evil 2
 3. Metro Exodus
 4. Devil May Cry 5
 5. Total War: Three Kingdoms
 6. Biomutant
 7. The Outer Worlds
 8. Left Alive
 9. Atlas
 10. The Division 2
 11. Tropico 6
 12. Mount & Blade II: Bannerlord
 13. Civilization VI: Gathering Storm
 14. GTFO
 15. Yakuza Kiwami
 16. Generation Zero
 17. Far Cry New Dawn
 18. Desperados III
 19. Ashen
 20. Anno 1800

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy