Reklama

Sega rozważa przeniesienie na PC więcej swoich gier

​Całkiem możliwe, że Bayonetta i Vanquish mogą nie być jedynymi produkcjami wydawanymi przez Segę, które trafią na PC. Przedstawiciele firmy zdradzili, że biorą pod uwagę przeniesienie na komputery osobiste więcej tytułów z konsol.

Wiceprezes europejskiego oddziału spółki, John Clark, w trakcie zakończonych targów E3 udzielił wywiadu serwisowi PC Gamer. W trakcie rozmowy z dziennikarzem nie wykluczył, że na tak zwane "blaszaki" mogą trafić kolejne gry.

- Jeżeli poprosiłbym cię o spisanie listy dziesięciu tytułów, które chcesz, by Sega wydała na PC, prawdopodobnie nie różniłaby się zbytnio od tej, którą my mamy. Mógłbym poprosić kogokolwiek w firmie o napisanie takiego zestawienia. Po co? Myślę, że istnieje pewien określony katalog produkcji, które są dla ludzi ważne - wyjaśnia.

Reklama

Innymi słowy - wydawca zdaje się być świadomy, które gry posiadacze komputerów osobistych najchętniej zobaczyliby na swojej platformie. Dziennikarz zapytał wprost, czy wśród nich jest na przykład Yakuza - seria opowiadająca o gangsterskim świecie Japonii.

- Rzeczywiście znajduje się na takiej liście. Oczywiście zastanawiamy się nad tym... byłoby niesamowicie, gdybyśmy mogli udostępnić produkcje ze wspomnianego cyklu właścicielom PC - tłumaczy Clark.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Pod uwagę brana jest także inna popularna seria - Persona. Jak jednak nietrudno się domyślić, Sega na razie niczego oficjalnie nie ogłasza. Wydaje się jednak, że kwestią czasu jest, gdy firma zapowie kolejne tytuły zmierzające na komputery osobiste.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama