Reklama

Sega chce przenieść więcej gier na PC

​Po ujawnieniu tajemniczego obrazka z owieczką, Sega potwierdziła oficjalnie, że wyda na PC nietypową grę logiczną Catherine Classic. Tytuł jest już dostępny na Steamie, za 85,99 zł. Japoński wydawca zapewnia, że to dopiero początek planów na konwersje gier na komputery osobiste.

Już w grudniu ubiegłego roku agencja przyznająca kategorie wiekowe w Australii opublikowała na swojej stronie internetowej wpis o wiele mówiącej nazwie Catherine Classic, co odkrył serwis Gematsu. Nie był to przypadek - właśnie to wydanie trafiło teraz na platformę Valve.

To dość dziwne podejście, ponieważ na 2019 roku zaplanowano także pełnoprawny remaster pod tytułem Catherine: Full Body, obejmujący także sporo nowych treści, w postaci trzeciej postaci do romansowania. Gra została potwierdzona na razie tylko na PS4 oraz PlayStation Vita, nie na PC.

Reklama

"Chcieliśmy dać graczom na PC możliwość doświadczenia Catherine po raz pierwszy w oryginalnej postaci. Catherine Classic to idealny sposób na zrealizowanie takiej wizji" - wyjaśnia Sega w oświadczeniu dla magazynu PC Gamer. To może sugerować, że remaster także trafi na PC.

"Mamy nadzieję ujawnić w przyszłości więcej ekscytujących wiadomości związanych w publikowaniem gier Segi i Atlus na komputerach osobistych" - dodaje japoński wydawca. Fani będą mieli zapewne nadzieję, że wzmianka o Atlusie będzie oznaczać, że na PC trafi także seria Persona.

Catherine z 2011 roku to nietypowa produkcja logiczna. Za dnia przesiadujemy w barze ze znajomymi, starając się nawigować trójkąt miłosny pomiędzy Vincentem - naszym bohaterem - oraz dwiema dziewczynami: domagającą się małżeństwa Katherine McBride oraz tytułową Catherine.

W nocy nasza postać przeżywa koszmary, co objawia się grą logiczną, w ramach której musimy wspinać się na szczyt wieży zbudowanej w sześcianów, w ramach określonego limitu czasowego. Nietypowy tytuł sprzedał się całkiem dobrze, osiągając nakład 500 tysięcy egzemplarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy