Sea of Thieves w końcu otrzyma od dawna wyczekiwaną przez graczy funkcję

Pięć i pół roku próśb ze strony społeczności fanów Sea of Thieves i w końcu są — prywatne serwery pojawią się w grze w nadchodzącej aktualizacji.

Aktualizacja, która w końcu wprowadzi do Sea of Thieves prywatne serwery pojawi się w najbliższy czwartek, 7 grudnia i będzie trzecią w ramach 10. sezonu. Nowy typ serwerów będzie dostępny w nowym trybie "Safer Seas", który ma działać równolegle do istniejącego trybu online. Safer Seas pozwoli na grę maksymalnie w cztery osoby i dostęp do całej zawartości PvE - od wydarzeń losowych po zadania kompanii handlowych oraz fabularne Tall Tales. I nie będzie się przy tym trzeba spotykać z innymi załogami.

Reklama


Nie obędzie się bez ograniczeń

Prywatne serwery to coś, o co gracze prosili od chwili premiery gry w 2018 roku, choć nie do końca w takiej formie, o jakiej mówili. W ramach tych serwerów nie będą dostępne Gildie i usługi takie jak Gold & Glory. Postęp w ramach kompanii handlowych zostanie ograniczony do 40 poziomu, co oznacza, że nie będzie możliwym osiągnięcie statusu Pirackiej Legendy bez powrotu do zwykłego trybu online. Nie będzie też możliwe zarabianie złota ani reputacji w niektórych rodzajach zadań.

Kontrowersyjne decyzje Rare

Większość tych ograniczeń brzmi całkiem sensownie, ale studio Rare idzie jeszcze dalej. Gracze, którzy zostali kapitanami w podstawowym trybie online, z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie będą mogli korzystać z przystosowanych przez siebie okrętów w trybie Safer Seas. A co gorsza, wypłaty w nowym trybie zostały potężnie ograniczone — do 30% wysokości tego, co byłoby możliwe do zdobycia w trakcie normalnej rozgrywki. To decyzja, której efekty łatwo przewidzieć — Rare prawdopodobnie i tak będzie musiało ją zmienić pod wpływem wściekłych fanów trybu PvP. Szkoda, że w ten sposób psuje się nadejście długo oczekiwanego trybu, ale przynajmniej nadal można pracować nad pochwałami i osiągnięciami, a co najważniejsze, sezonowa renoma jest nagradzana w tym samym tempie, co w trybie High Seas.

Inne wydarzenia w Sea of Thieves

Oprócz nowego trybu Rare ogłosiło nowe wydarzenie, które potrwa od 8 do 24 grudnia, i które nagrodzi logujących się graczy złotem, nową flagą, nowymi podróżami po skrzynie oraz świątecznymi fajerwerkami. Co więcej, gracze, którzy zalogują się pomiędzy 30 grudnia a 2 stycznia, otrzymają specjalny kufel. Rare przywraca też wiele świątecznych ozdób do swojego sklepu. No i na koniec, pomiędzy 2 a 4 grudnia trwać będzie weekend społeczności, z wieloma bonusami do zgarnięcia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sea of Thieves
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy