Reklama

Scenarzysta Dead Space pokaże jutro nową grę

​Antony Johnston, deweloper znany najlepiej jako scenarzysta cenionego horroru Dead Space, zasugerował na Twitterze, by nie przegapić zaplanowanej na jutro - 11 czerwca - prezentacji gier na PlayStation 5. To powala sądzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, że zobaczymy nową grę twórcy.

"Jak część z was wie, od niemal dwóch lat pracuję nad dużą grą wideo. Całkowicie bez związku z tą informacją, wszyscy powinniście oglądać w czwartek premierowy pokaz PS5" - napisał na Twitterze. Oczywiście żartuje - oba zdania wiadomości są ściśle ze sobą powiązane. Co to będzie za tytuł?

Tego nie wiemy. Jedyna wskazówka ze strony Johnstona to sugestia, że wcielimy się w postać, która znajduje się w poważnych tarapatach. To przypomina nieco właśnie Dead Space, gdzie główny bohater - Isaac Clarke - walczy z potworami na pokładzie statku kosmicznego USG Ishimura.

Reklama

Nie jest jednak powiedziane, że nowa produkcja to także będzie horror. Scenarzysta w późniejszych latach zajmował się także innymi gatunkami i tytułami, jak Śródziemie: Cień Mordoru, Binary Domain, ZombiU, Blackwood Crossing czy nawet RIGS: Mechanized Combat League na PlayStation VR.

Dead Space 3, po premierze trzeciej części w 2013 roku i zamknięciu studia Visceral Games cztery lata później, jest obecnie absolutnie martwą serią i nie wydaje się, żeby Electronic Arts miało jakiekolwiek plany na powrót do tematyki. Ostatnia odsłona była już nieco inna, stawiając na kooperacją graczy.

Antony Johnston pisze także książki oraz komiksy i nagrywa podcasty. Jego najpopularniejszym dziełem jest zapewne opowieść powieści graficznej "The Coldest City", na podstawie której powstał thriller szpiegowski "Atomic Blonde" z Charlize Theron i Jamesem McAvoyem w rolach głównych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy