Reklama

Satellite Reign: Duchowy następca Syndicate Wars

Syndicate Wars to trzecia odsłona cyklu stworzonego przez Petera Molyneuxa, która wydana została w 1997 roku.

Jej twórca pracuje teraz nad duchowym następcą produkcji sprzed lat i prosi o pomoc internautów - stara się bowiem zebrać fundusze za pomocą Kickstartera. Satellite Reign to gra powstająca w australijskim studiu 5 Lives, a jednym z członków ekipy jest Mike Diskett - człowiek, który był jednym z głównych developerów odpowiedzialnych za Syndicate Wars. I to właśnie duchowym następcą tej produkcji jest omawiany tytuł.

Akcja zostanie więc osadzona w przyszłości, a gracz kontrolować ma grupę czterech agentów walczących o kontrolę nad futurystycznym miastem. Sama metropolia ma być w pełni symulowana. Nie zabraknie indywidualizacji poszczególnych członków zespołu, hakowania, infiltracji i rozsiewania propagandy.

Reklama

Diskett przekonuje, że przez wiele lat czekał na kontynuację oryginału, ale Syndicate od Starbreeze nie spełnił jego - i zapewne także fanów - oczekiwań. Dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Aby Satellite Reign stało się faktem, 5 Lives potrzebuje 350 tysięcy funtów.

W chwili pisania newsa na Kickstarterze udało się uzbierać 139 tysięcy funtów, a do końca akcji pozostało jeszcze 26 dni. Szanse na sukces są więc spore. Premiera zaplanowana jest na grudzień 2014 roku. Produkcja ukaże się na Windowsie, Makach i Linuksie. Poniżej znajdziecie wideo wiadomość od twórców:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy