Samoloty, czołgi i hostessy - relacja z premiery World of Warplanes

Już dzisiaj startuje nowa gra Wargamingu - World of Warplanes. Z tej okazji producent zaprosił dziennikarzy i przedstawicieli społeczności z całej Europy do Berlina, gdzie wśród ludzi tworzących grę i ubranych w lotnicze uniformy hostess mogli przekonać się, czy jest na co czekać. Było gorąco!

Co tu dużo mówić, impreza była udana. Miała miejsce w klubie znanym berlińskim graczom - CK-99, gdzie na dość sporej powierzchni rozłożono pecety oraz kilka telewizorów z X360. Na tych pierwszych hulały World of Warplanes oraz World of Tanks, z kolei pudełka od Microsoftu na swych dyskach kryły konsolowe wersje czołgów.

Wszystkie maszyny oczywiście były podpięte do sieci i zalogowane na konta Wargamingu, które kipiały wprost od złota, doświadczenia i odblokowanych maszyn. Stała się jednak rzecz niesłychana - po kilku początkowych bitwach próżno było szukać sprzętu, który pozostałby z oryginalnymi ustawieniami. Bardzo szybko ludzie odkryli, że można przelogowywać się na prywatne konta, na jednym sprzęcie pojawiły się nawet mody.

W betę World of Warplanes miałem okazję już zagrać i choć kilkunastu bitew nie mogłem sobie odpuścić, bardzo szybko przesiadłem się na X360, gdzie można było poszaleć z innymi czołgistami - już konsolowymi. Wrażenia? Jak najbardziej pozytywne.

Czuć, że to nieco inna gra, pojawiły się chociażby efekty pogodowe, które zmieniają w niektórych przypadkach bardzo drastycznie wygląd map. Szczerze mówiąc, bałem się sterowania - pad jednak jest intuicyjnie obłożony i kontrola stalowych monstrów nie sprawia problemu.

Sam klub dla graczy z kolei okazał się uroczym miejscem, które nie tylko ma oryginalne oznaczenia toalet (postaci z Half-Life 2), ale i sporo innych różnego rodzaju ozdobników zaczerpniętych ze świata wirtualnej rozrywki. Klimatu imprezie dodawała również sącząca się z głośników muzyka z gier i urocze hostessy w mundurkach lotniczych. Ale te zobaczcie już sami na zdjęciach, próżne moje pisanie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje