Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Saints Row IV otrzymało oficjalne wsparcie dla modów na PC

​Developerzy ze studia Volition rozszerzyli Saints Row IV w wersji PC o nową opcję - obsługę przygotowanych przez graczy modyfikacji.

Twórcy zaimplementowali do produkcji wsparcie dla Warsztatu Steama. To będąca częścią platformy Valve usługa, za pośrednictwem której w stosunkowo prosty sposób można publikować własne mody. Pozwala również na łatwe wyszukiwanie i instalację wydanych już projektów stworzonych przez graczy.

Reklama

Na oficjalną obsługę modyfikacji gracze musieli czekać trzy lata - gra ukazała się w 2013 roku. Autorzy tłumaczą, że dodanie wspomnianej opcji nie było proste, takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Głównym powodem trudności, na jakie natknęli się twórcy, był fakt, że tytuł nie był oryginalnie projektowany z myślą o wspieraniu modów. Trzeba było więc zaktualizować silnik, wprowadzając pewne istotne zmiany. Zajmowała się tym grupa developerów z Volition w wolnym czasie.

Na razie modyfikacji do Saints Row IV w Warsztacie Steama opublikowano niewiele. Obecnie dostępnych jest 28 pozycji, przy czym największą popularnością cieszy się strzelająca ogniem gitara oraz dodatkowe ciuchy.

Dowiedz się więcej na temat: Saints Row IV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje