Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sailaway: Zapowiedziano symulator żeglarstwa

Jeżeli ktoś marzy o przepłynięciu świata łódką, ale z różnych powodów (np. choroba morska) nie jest w stanie tego zrobić, to Sailaway może być dla niego całkiem ciekawą alternatywą.

Co powiecie na żeglowanie po w pełni symulowanym oceanie? Jego przepłynięcia ma zająć tyle, co w realnym świecie. Nie ukrywam, że na żeglarstwie znam się tylko w stopniu umożliwiającym prucie fal Kawką (czyli wcale) i coś mi mówi, że większość z was ma podobne doświadczenie.

Reklama

Niedługo pojawi się jednak okazja zabawić się w prawdziwego wilka morskiego. Sailaway ma być pełnoprawnym, hardkorowym symulatorem żeglarstwa. Jego twórca, Richard Knol, zapewnia, że każdy aspekt tej sztuki został zaimplementowany z tak wielką wszechstronnością, jak to tylko było możliwe.

W grze będą dostępne trzy jednostki, a każdą z nich będzie się sterowało nieco inaczej. Na szczęście twórca przewidział możliwość stopniowania poziomu złożoności symulacji, więc w teorii każdy powinien poradzić sobie z utrzymaniem się na wodzie.

Gra pozwoli zapraszać znajomych na swoją jednostkę albo żeglować z nimi burta w burtę, na przykład w formie wyścigu. Co ważne każdy aspekt świata gry: zachowanie wody, fal, wpływ pogody, zmienność nieba i tak dalej, ma mieć solidne oparcie w rzeczywistości, a każdy ocean na ziemi będzie można poznawać w czasie rzeczywistym.

Szczerze mówiąc, brzmi to odrobinę nazbyt optymistycznie jak na dzieło jednego człowieka, ale kto wie? Chętni będą mogli sprawdzić jego wiarygodność już w kwietniu, kiedy zadebiutuje steamowa wczesna wersja.

Dowiedz się więcej na temat: Sailaway

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje