Reklama

Są szanse na książkę kucharską Cyberpunk 2077

​Jednym z interesujących trendów w świecie gadżetów związanych z grami wideo są ostatnio... książki kucharskie. Publikacje tego typu otrzymała już seria Elder Scrolls oraz Fallout, a także projekty, które z gotowaniem kojarzą się dużo mniej, jak Overwatch oraz Destiny. Dlaczego więc nie Cyberpunk 2077?

Polska megaprodukcja obfituje w gadżety, z albumem z grafikami koncepcyjnymi oraz podręcznikiem na temat futurystycznego świata włącznie. Brakuje jednak zestawu przepisów, lecz ta sytuacja może w przyszłości ulec zmianie. O tę kwestię zapytano ostatnio projektanta poziomów, Milesa Tosta.

Deweloper odpowiadał na pytania użytkowników w ramach sesji zorganizowanej na platformie Discord. Jeden z graczy zapytał właśnie o perspektywy na książkę kucharską. "O kurczę, to by było świetne!" - odparł Tost, przy czym użył słowa, która jest nieco mocniejsze w wydźwięku niż "kurczę".

Reklama

Dalej twórca śmiał się z potraw, jakie mogłoby znaleźć się w takiej publikacji. "pewnie syntetyczne mięso i szczury". Rozmówca zaproponował, by Tost zgłosił pomysł do menedżerów studia. "W sumie jest nawet krzesło" - odparł, mając na myśli "gamingowy" fotel z motywem Cyberpunk 2077.

Oczywiście cała ta wymiana odbyła się raczej w ramach żartu, więc daleko jeszcze do potwierdzenia czegokolwiek. Trudno sobie także wyobrazić, jakie przepisy znalazłyby się w takiej książce, lecz kreatywność autorów takich dzieł jest spora, ponieważ to samo można powiedzieć o Destiny.

Autorką najczęściej jest niejaka Victoria Rosenthal, która specjalizuje się w pomysłach tego typu. Zaczynała od bloga, lecz w ostatnich latach wydała między innymi książkę kucharską dla miłośników serii Fallout, który to cykl chyba już w nieco większym stopniu skojarzyć można z jedzeniem.

Ta sama pani dwa lata później wydała właśnie publikację z daniami inspirowanymi Destiny. W 2019 roku ukazała się także książka kucharka z uniwersum Elder Scrolls, co wydaje się mieć nawet sens. Tutaj autorką była Chelsea Monroe-Cassel, która odpowiadała też za przepisy z World of Warcraft.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy