S.T.A.L.K.E.R. 2 ponownie zapowiedziany

​Nieoczekiwanie studio GSC Game World zapowiedziało S.T.A.L.K.E.R. 2 - kontynuację osadzonej w skażonym Czarnobylu strzelanki z 2007 roku.

Odpowiedzialni za projekt deweloperzy ujawnili produkcję we wpisach opublikowanych w mediach społecznościowych powiązanych z twórcami i grą. Nie przedstawiono jednak żadnych konkretnych szczegółów na temat tytułu.

Autorzy oznajmili jedynie, że S.T.A.L.K.E.R. 2 zadebiutuje w 2021 roku, a więc za trzy lata. Dokładnej daty premiery nie podano. Nieznane są również platformy docelowe, choć można założyć, że strzelanka pojawi się przynajmniej na PC, a być może też na konsolach.

Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości tytuł zapowiedziano drugi raz - po raz pierwszy produkcję ujawniono w 2010 roku. W wyniku trudności prace nad projektem zawieszono dwa lata później, a GSC Game World zamknięto.

Reklama

W grudniu 2014 roku studio ponownie otworzono. Zespół wrócił do aktywnego tworzenia gier - we wrześniu 2016 roku światło dzienne ujrzało Kozacy 3, a więc kolejna odsłona strategii czasu rzeczywistego.

Trudno więc przewidzieć, jak potoczą się losy S.T.A.L.K.E.R. 2 i czy pozycja zostanie ukończona. Na razie wiadomo, że w powstawanie projektu zaangażowany jest Sergiy Griygorovych, który był głównym producentem pierwszej części serii. Z kolei z nieoficjalnych informacji wynika, że produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4.

Cykl doczekał się dotychczas jednej pełnoprawnej gry, do której wydano dwa samodzielne dodatki. Akcję osadzono na skażonym terenie wokół nieczynnej elektrowni w Czarnobylu. Gracze wcielają się w tytułowego stalkera, czyli ludzi zajmujących się przeczesywaniem radioaktywnego obszaru w poszukiwaniu cennych przedmiotów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: S.T.A.L.K.E.R. 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy