Reklama

Rzadki kartridż z The Legend of Zelda licytowany za zawrotną sumę

​The Legend of Zelda to jedna z najpopularniejszych marek Nintendo, która liczy już sobie 35 lat. Przy tak długiej historii niektóre produkty z serii osiągają kolekcjonerską wartość. Tak jak kartridż z Zeldą, który właśnie pojawił się na aukcji Heritage, który osiągnął zawrotną cenę.

Rzadkie warianty gier Nintendo licytowane za wysokie stawki to coraz częstszy przypadek. Niedawno wylicytowano za bajońską sumę inną grę z NES-a, czyli Super Mario Bros., którego oferta wyniosła 660 000 USD, bijąc rekord najdroższej kolekcjonerskiej gry wideo.

Podobnie jak Mario, oryginalna Zelda z NES-a została kilkakrotnie wystawiona na aukcji na stronie. Ta kopia jest nie tylko jedną z najlepiej zapieczętowanych, ale może być również jedną z najwcześniej wyprodukowanych wersji gry.

Zgodnie z opisem ta kopia jest wersją "No Rev-A". Oznacza to, że jest to egzemplarz, który został wyprodukowany pod koniec 1987 roku, zanim został zastąpiony przez wariant "Rev-A" w 1988 roku. Jedynym rzadszym wariantem niż ten jest "NES TM", co jest prawdziwą pierwszą serią produkcyjną kartridża NES.

Reklama

W tej chwili ta wersja Zeldy na NES jest najwcześniejszą dostępną na rynku. W opisie czytamy także, że jest to pierwsza publiczna okazja, aby zdobyć ten przedmiot kolekcjonerski. Może pochwalić się on bardzo dobrym stanem zabezpieczenia (ocena uszczelnienia 9,0 Wata A).

Obecna oferta za ten wariant gry wynosi 110 000 USD, ale pozostało jeszcze pięć dni na licytację, więc kolekcjonerzy mają szansę mocno podbić tę stawkę. Z racji tego, że seria Zelda obchodzi w tym roku 35. rocznicę, jest to idealna okazja na zdobycie tak rzadkiego wydania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje