Rymdkapsel: Strategia z tetrominami już wkrótce na PC...

Rymdkapsel to wydana pierwotnie na smartfonach z iOS i Androidem kosmiczna strategia, w której zadaniem graczy jest budowanie stacji kosmicznej z kolorowych tetrominów - kolorowych, geometrycznych kształtów znanych głównie z Tetrisa.

Twórca gry ujawnił, że już wkrótce trafi ona na PC, zaś do sprzedaży trafiła ścieżka dźwiękowa z produkcji. Nagrana w stylu prawdziwie retro - na... kasecie magnetofonowej. Martin "Grapefrukt" Jonasson poinformował, że jego Rymdkapsel w styczniu przestanie być exclusivem platform mobilnych i trafi na PC, a konkretnie na Windowsy, Maki i Linuksy.

W wersji komputerowej pojawią się dwa nowe tryby rozgrywki z niewidzianymi wcześniej monolitami i misjami. Dodatkowa zawartość udostępniona zostanie także posiadaczom smartfonów i tabletów, ale w późniejszym terminie.

W wydaniu PC rozszerzona zostanie też ścieżka dźwiękowa. Soundtrack został też wydany osobno, ale w bardzo nietypowej i oldskulowej formie - na kasecie magnetofonowej. Tak, takiej samej, jakie dominowały w latach 90. ubiegłego wieku. Szkoda tylko, że ich liczba jest ograniczona - Jonasson przygotował tylko 50 sztuk. Na deser - zwiastun wersji komputerowej:

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje