Reklama

Ruszyła nowa zbiórka na Kaptain Brawe 2: A Space Travesty

Kaptain Brawe 2: A Space Travesty to kontynuacja wydanej w 2010 roku przygodówki powstającej w studiach Cateia Games i Frontment.

Projekt wspierają scenarzysta Steve Inc (ma na swoim koncie Broken Sword) oraz Bill Tiller, projektant kultowego Monkey Island. Developerzy starali się zgromadzić pieniądze na Kickstarterze, ale zbiórka zakończyła się fiaskiem. Teraz postanowili spróbować ponownie.

Początkowo duet Cateia Games-Frontment na potrzeby Kaptain Brawe 2: A Space Travesty chciał zebrać 150 tysięcy dolarów, ale się nie udało - na konto projektu wpadło tylko 90 tysięcy dolarów. Twórcy nie zrazili się klęską - podkreślają, że zakończona niepowodzeniem akcja udowodniła, że wśród graczy istnieje zapotrzebowanie na klasyczne i ociekające humorem przygodówki.

Reklama

W związku z tym postanowili spróbować ponownie, wprowadzając do kickstarterowej kampanii istotne zmiany, które umożliwią zebranie wymaganej kwoty. Przy drugim podejściu developerzy zmniejszyli główny próg finansowy do 75 tysięcy dolarów, a także dodali bardzo ciekawą nagrodę dla darczyńców. Każdy, kto wesprze grę, otrzyma za darmo poprzednią część produkcji.

Poza tym ekipom z Cateia Games i Frontment postanowili pomóc producenci Ouyi w ramach Free the Games Fund - program zakłada, że twórcy mini-konsoli wspierają autorów gry finansowanej przez internautów za pośrednictwem Kickstartera (podstawowy próg musi wynosić co najmniej 10 tysięcy dolarów) przekazując taką samą kwotę pieniędzy, jaką chcieli zgromadzić developerzy.

Jeśli więc zbiórka na Kaptain Brawe 2: A Space Travesty zakończy się powodzeniem, twórcy dostaną dodatkowe 75 tysięcy dolarów. Inna sprawa, że przez sześć miesięcy gra dostępna będzie tylko na Ouyi. Dorzucić się możecie pod TYM adresem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy