Reklama

Rust ze świetnym wynikiem sprzedażowym

Czy można było spodziewać się, że gra w stylu Rust będzie w stanie pochwalić się tak dobrymi statystykami? Jeszcze parę lat temu zdecydowanie nie!

Survival od Garry'ego Newmana dobił właśnie do liczby kopii, jaką jeszcze kilka lat temu mogły się poszczycić wyłącznie tytuły AAA. Sam Newman powinien za to dziękować (przede wszystkim) szczodrym Rosjanom.

Gra, która wzbudziła w 2015 sporo kontrowersji, rozeszła się dotychczas w więcej niż przyzwoitym nakładzie 3 mln egzemplarzy, z czego aż dwa miliony kluczy kupiliśmy w ciągu roku od debiutu we wczesnym dostępie (a więc od 11 grudnia 2013).

Wiemy też, kto przyczynił się do dobrego wyniku w mijającym właśnie roku. Najwięcej egzemplarzy - co tych, którzy w Rdzę pogrywają dziwić nie powinno - nabyli Rosjanie (prawie 200 tys.), sporo do kabzy Newmana włożyli też Amerykanie (187 tys.), Francuzi (44 tys.) i Niemcy (40 tys.). Czy było warto? Cóż, niemal 50% z tych, którzy zdecydowali się na kupno, spędziło przy produkcji ponad 20 godzin.

Reklama

W te i inne ciekawe statystyki, podziękowania od twórców i plany na przyszłość możecie się wczytać na oficjalnej stronie gry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy