Reklama

Rust bije kolejne rekordy i generuje ogromne przychody

​Rust wraca do łask? Na to wskazują niesamowite wyniki osiągane przez grę i nowy rekord na jej koncie pod względem liczby aktywnych graczy jednocześnie. Do tego może pochwalić się dobowym dochodem przekraczającym milion dolarów.

Rust to gra, która jest dostępna na rynku od dłuższego czasu i do tej pory pod względem popularności przeżywała zarówno wzloty, jak i upadki. Tym razem produkcja na nowo wróciła do łask, osiągając niesamowite wyniki. Rust ustanowił bowiem rekord w liczbie jednocześnie aktywnych osób, który wyniósł 244 770 osób, co z kolei przełożyło się na sprzedaż samej produkcji, która w ciągu tygodnia - według szefa studia Facepunch Garry'ego Newmana - wygenerowała dobowy dochód przekraczający milion dolarów.

Duża część sukcesu Rusta jest prawdopodobnie wynikiem niedawnego skoku pod względem popularności w serwisach streamingowych, takich jak Twitch. Dodatkowo pewien wpływ na to miała ciągle obecna pandemia COVID-19 napędzająca branżę gamingową oraz technologiczną. Zapewne w najbliższym czasie Rust będzie mógł liczyć na równie wysoką aktywność graczy.

Reklama

Na ostatnie podobne wyniki survival mógł liczyć przeszło dwa lata temu, kiedy to dzięki wprowadzonej aktualizacji, dodającej m.in. balony czy rakiety umożliwiające strącanie z powietrza wrogich jednostek, na serwerach jednocześnie bawiło się 71 tysięcy graczy.

Warto przypomnieć, że tytuł zadebiutował w ramach wczesnego dostępu w 2013 roku, a więc ma na karku już ładnych parę lat. Gra zmierza także na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One i powinna zadebiutować na nich w 2021 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy