Reklama

Rune z 2000 roku doczeka się kontynuacji

Wydana niespełna siedemnaście lat temu gra Rune otrzyma kontynuację. Ujawniono, że trwają prace nad drugą częścią o podtytule Ragnarok.

Za projekt odpowiadają twórcy oryginału ze studia Human Head - developerzy w przeszłości przygotowali między innymi pierwszą odsłonę cyklu Prey. Prace finansuje zaś firma ESDF Managament.

Podobnie jak poprzednia część, akcję produkcji osadzono w uniwersum bazującym na nordyckiej mitologii. Natomiast fabuła skupi się na tytułowym Ragnaroku, czyli końcu świata. Autorzy obiecują, że gracze wezmą udział w "epickiej bitwie" o przetrwanie.

Nie zabraknie oczywiście bogów ze skandynawskiego panteonu. Pojawi się możliwość opowiedzenia się po stronie wybranego bóstwa, co z kolei odblokuje dostęp do określonego zestawu specjalnych umiejętności przydatnych w walce.

Reklama

Pierwowzór był "grą przygodową z elementami akcji", ale kontynuacja tworzona jest jako produkcja z gatunku RPG. Developerzy przygotowują otwarty świat, który gracze zwiedzą swobodnie. W planach są również "system brutalnej walki wręcz", żeglowanie po morzach oraz mechanizm konstruowania własnych przedmiotów.

Nie podano jednak daty premiery Rune: Ragnarok. Produkcja powstaje z myślą o PC, choć nie można wykluczyć, że w przyszłości pojawi się także na konsolach. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun tytułu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy