Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Rozszerzony gameplay z Star Wars Jedi: Upadły Zakon

​W odpowiedzi na krytykę rozgrywki opublikowanej na targach E3, Electronic Arts zdecydowało się na próbę uspokojenia fanów poprzez prezentację znacznie bardziej rozbudowanego materiału z rozgrywki, który dotychczas dostępny był wyłącznie dla dziennikarzy obecnych w Los Angeles.

Ponownie patrzymy więc na fragmenty misji rozgrywającej się na planecie Kashyyyk. Wyjątkowo nijaka postać prowadzona przez gracza zajmuje się odbijaniem schwytanych wookie.
Na publicznej konferencji nie widzieliśmy jednak, że scenariusz zaczyna się od sekwencji, w ramach której nasz bohater wraz z zaprzyjaźnionym droidem stara się przejąć kontrolę nad robotem kroczącym AT-AT, co zaczyna się od wspięcia na sam szczyt tej maszyny wojennej.

Reklama

Po wyeliminowaniu obsługi możemy samemu zasiąść za sterami i przejąć kontrolę, by zająć się ogólnym sianiem zniszczenia. Eliminujemy nie tylko kolejnych piechurów, ale także inne maszyny kroczące stojące na naszej drodze.

Na ekranie wkrótce później pojawia się Saw Gerrera, dobrze znany wszystkim miłośnikom filmów. W rolę wciela się Forest Whitaker. Następnie przechodzimy do akcji z E3: nieco swobodnej eksploracji na terenie zrujnowanej fabryki, a do tego sporo walki, która od przywodzi na myśl serię Jedi Knight.

Akcja przedstawiona jest w perspektywie TPP, co stanowi pewną nowość dla odpowiedzialnego za pracę studia Respawn Entertainment. Być może to właśnie jest źródłem pewnych problemów z jakością animacji? Premiera jeszcze w tym roku - 15 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Akcja toczy się wkrótce po wydarzeniach z filmu "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów". Wcielamy się w młodego Padawana o imieniu Cal Kestis, który jest jednym z ostatnich Jedi ocalałych po wydaniu Rozkazu 66. Teraz musi się ukrywać, ścigany przez inkwizytorów Imperium.

Jednocześnie nie możemy koncentrować się wyłącznie na ucieczce. Nadrzędnym celem jest bowiem zebranie wskazówek na temat naszej przeszłości, ukończenie treningu Jedi oraz opanowanie do perfekcji sztuki walki mieczem świetlnym. Odwiedzimy kilka nowych planet, zaczynając od Bracca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje