Reklama

Rozdawnictwo Total War Saga: Troy na Epic Games Store okazało się ogromnym sukcesem!

​Kilka dni temu Epic Games Store udostępnił Total War Saga: Troy bez żadnych opłat. O ile promocja trwała dość krótko i zakończyła się po 24 godzinach od startu to zdołała przyciągnąć tłumy graczy, zaś poziom zainteresowania zaskoczył samych twórców odpowiedzialnych za projekt.

Epic Games Store zdecydowało się na zaskakujące rozdawnictwo gry Total War Saga: Troy, którą w dniu jej premiery mogliśmy bezpłatnie przypisać do swoich kont na popularnej platformie. Oczywiście tego rodzaju promocja przykuła uwagę wielu graczy i dzięki udostępnionym statystykom wiemy, że pobrało ją aż 7,5 miliona ludzi, co jest ogromną liczbą, która zaskoczyła samych twórców.

Przypisanie nowego Total War do profilu było oczywiście jak najbardziej opłacalne, ponieważ aktualnie kosztuje on 212,99 złotych. Przedstawiciel studia Creative Assembly odpowiedzialnego za projekt przyznał, że byli w tym przypadku optymistami, ale nie przewidzieli aż takiego zainteresowania ze strony społeczności.

Reklama

Rob Bartholomew podkreślił, że są z tego powodu niezwykle szczęśliwi. Promocja nie jest aktualnie dostępna, ale jak widzimy była strzałem w dziesiątkę. Jednak należy zadać sobie pytanie, czy nie odbije się to negatywnie na sprzedaży nowego Total War? Większość osób zainteresowanych produkcją przecież ma ją już na swoich kontach. Najpewniej w najbliższej przyszłości wydawca może liczyć na wpływy do kasy jedynie od użytkowników, którzy z jakichś względów przegapili wspomnianą okazję.

Bartholomew poruszył także kwestię współpracy z Epic Games Store, w ramach której Total War Saga: Troy będzie przez najbliższy rok dostępna wyłącznie w tym sklepie. Stwierdził, że to jednorazowa akcja i nie planują tego rodzaju wyłączności dla Epica w przypadku następnych projektów. Powodem podpisania tej umowy była chęć dotarcia do nowej grupy odbiorców, co najwyraźniej zostało zrealizowane.

Total War Saga: Troy to kolejny spin-off serii, której źródło inspiracji stanowi Iliada Homera. Akcja fabuły przenosi nas do czasów wojny trojańskiej i oczywiście sam schemat rozgrywki nie został znacząco zmieniony względem poprzednich odsłon. Kluczowy element stanowi mapa wskazująca strategiczne punkty, z kolei decydujące ruchy wykonujemy w systemie turowym. Potyczki toczymy natomiast w czasie rzeczywistym i nie brak tutaj różnych lokacji zarówno na lądzie, jak i morzu.

Marcin Jeżewski - IThardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje