Reklama

Rosjanin wyreżyseruje pilot serialu The Last of Us

​Kantiemir Bałagow, jeden z najbardziej obiecujących rosyjskich reżyserów, zajmie się pierwszym - pilotażowym - odcinkiem serialu na bazie The Last of Us, przygotowywanym przez stację HBO. Mężczyzna w 2019 roku zdobył rozgłos produkcją "Wysoka dziewczyna", nagrodzoną w Cannes.

"Wysoka dziewczyna" opowiada o uczuciach rodzących się pomiędzy dwiema kobietami w zrujnowanym przez wojnę Leningradzie. Wydaje się, że taka tematyka nie tylko pasuje do The Last of Us, ale jest też wystarczająco lewicowa, by spodobać się włodarzom HBO oraz fanom na Zachodzie.

Osoby odpowiedzialne za ogólny kształt serii to Craig Mazin (ostatnio twórca cenionego "Czarnobyla", także dla HBO) oraz sam Neil Druckmann (producent gier w studiu Naughty Dog). Bałagow dołącza do takiej doborowej ekipy, ale - jak na razie - wyłącznie na jeden odcinek.

Fabuła serialu skupić ma się na pierwszej części gry, w której Joel próbuje wywieźć Ellie z objętego kwarantanną miasta. Oczywiście, jeśli serial okaże się sukcesem, na jaki liczy HBO, możemy spodziewać się kontynuacji, w której być może poznamy już wydarzenia z drugiej odsłony cyklu.

Reklama

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Sony próbuje przenieść historie Naughty Dog na inne medium. Obecnie trwają również prace nad filmem Uncharted, który przez lata borykał się z problemami i opóźnieniami. Teraz jednak trwają już zdjęcia, więc widać światełko w tunelu.

Co więcej - jak zapewniają przedstawiciele Sony, mówiąc na temat założonego niedawno PlayStation Productions -  The Last of Us nie będzie jedyną produkcją z PlayStation, która doczeka się serialowej adaptacji. Oczywiście nie udało się wyciągnąć od nich nic więcej, ale podobno chodzi o kilka tytułów.

Serial The Last of Us nie ma jeszcze nawet przybliżonej obsady. Ze strony Sony zaangażowani są także Asad Qizilbash oraz Carter Swan, a Naught Dog reprezentuje jeszcze Eva Wells, wszyscy w roli producentów. Nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w główne role, co także powinno być dość ciekawe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama