Reklama

Röki: Mroczna baśń wkrótce na platformach PS5 i XSX|S

​Nominowana do nagród The Game Awards i BAFTA gra przygodowa Röki, autorstwa niezależnego studia Pol​​​​ygon Treehouse, zadebiutuje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w czwartek 28 października 2021 r. Posiadacze konsol PlayStation i Xbox będą mogli uruchomić produkcję w 4K i 60 FPS oraz odkryć pradawne sekrety w mrocznej acz poruszającej opowieści.

Röki opowiada historię Tove, śmiałej dziewczyny, która wyrusza w podróż po enigmatycznej i zapomnianej krainie, starając się ocalić zaginioną rodzinę ze szponów mitycznych stworów. Inspirowany skandynawskim folklorem tytuł wyróżnia się dużą dbałością o detale, angażującymi zagadkami, które łączą się ze sobą oraz sporą dozą interakcji z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Gracze zanurzą się w opowieść, która epatuje tematyką miłości, izolacji i przezwyciężania pustki po stracie.

Röki to gra przygodowa dla każdego - rozgrywka pozbawiona jest brutalności, sterowanie przystępne, a fabuła traktuje o uniwersalnych motywach. Unikatowość tytułu polega na stawianiu wyzwań, ale zarazem wyciąganiu ręki, gdy graczom potrzebna jest pomoc. W najnowszym zwiastunie Röki na pierwszy plan wychodzą grafika i nietuzinkowa rozgrywka, która czeka na konsolowych graczy pod koniec października w tej śmiałej i nowoczesnej wariacji na temat gier przygodowych.

Reklama

Röki jest obecnie dostępny na PC (Steam) oraz Nintendo Switch, a 28 października 2021 r. ukaże się na PlayStation 5 i Xbox Series X w cenie 19,99 EUR.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje