Reklama

Rockstar Torono zatrudni nową osobę do pracy nad grą na PS4/XO

Lato w pełni, nic więc dziwnego, że i w branży elektronicznej rozrywki zaczyna się robić naprawdę gorąco.

Jeszcze na rynku nie zdążyła zadebiutować długo oczekiwana, piąta odsłona kultowej serii Grand Theft Auto, a tu się okazuje, że studio Rockstar, a konkretniej kanadyjski oddział, rozpoczyna prace nad kolejną, również zorientowaną na otwarty świat (jak w GTA) grą. Tym razem jednak wyłącznie na sprzęty następnej generacji.

Zacznijmy jednak od tego, że jeśli z bliżej niewyjaśnionych przyczyn nie udało ci się do tej pory przyswoić wszystkich nowych i ekscytujących zarazem informacji na temat GTA V, to koniecznie musisz nadrobić zaległości - i to szybko! Pod tym linkiem znajdziesz opublikowany ostatnio, pierwszy fragment rozgrywki z wersji na PS3, w którym twórcy gry - oprócz zaprezentowania klasycznych elementów produkcji, jak eksploracja terenu czy dostępny arsenał broni - skupili się na tak imponująco zapowiadającej się funkcji, jak modyfikacja pojazdów - element ten ma być naprawdę bardzo rozbudowany i dopracowany. Co tu zresztą dużo mówić - przekonajcie się sami. Materiał znajdziecie poniżej.

Reklama

Nie ulega żadnej wątpliwości, że GTA V będzie jedną z największych premier 2013 roku, ale chyba nie myśleliście, że tak duża i doświadczona firma jak Rockstar w tym czasie nie "dłubie" jednocześnie przy produkcji innego tytułu. Zresztą udowadnia to choćby ostatni wpis z propozycją zatrudnienia, który pojawił się na stronie kanadyjskiego oddziału Rockstar w Toronto. Wynika z niego m.in. tyle, że zespół pracuje aktualnie nad nowym projektem, który oferować będzie otwarty świat i zadebiutuje na konsolach następnej generacji.

Aplikacja dotyczyła stanowiska związanego z artystą/grafikiem od elementów otoczenia. Co oznacza choćby tyle, że studio poszukuje kogoś do zaprojektowania i zbudowania świata gry. Kolejną wskazówką była informacja o tym, że idealny kandydat powinien jednocześnie posiadać wystarczającą wiedzę techniczną, pomocną przy uzyskaniu wzorowych rezultatów oraz umiejętności "wyciskania soków" ze sprzętów następnej generacji. To naprawdę poważna oferta na odpowiedzialne stanowisko. Poniżej możecie zapoznać się z pozostałymi kwalifikacjami, które wymaga pracodawca:

  • min. dwuletnie doświadczenie w produkcji elementów graficznych w formatach 2D i 3D (ukończona pomaturalna szkoła),
  • zaangażowanie i chęci do nauki obsługi nowych narzędzi i technologii,
  • umiejętność pracy w zespole, pod presją terminów i ograniczeń czasowych,
  • umiejętność samodzielnej pracy i motywacji,
  • wysoko rozwinięta zdolność do komunikacji i zarządzania czasem,
  • umiejętność ustalania priorytetów i nastawienie na wielozadaniowość,
  • kreatywny charakter z silnym nastawieniem na umiejętność rozwiązywania problemów,
  • doświadczenie w grach mile widziane.

Jak do tej pory ostatnią grą kanadyjskiego studia Rockstar była kolejna, trzecia już część przygód Maksa Payne'a. Teoretycznie można by podejrzewać team z Toronto o prace nad nową odsłoną serii ze znanym detektywem, ale trochę nie pasuje nam do tego wzmianka o "otwartym świecie", który ma być jedną z kluczowych cech najnowszego tytułu. Prawdopodobnie więc mamy tu do czynienia z zupełnie inną grą, a może nawet marką. Czyżby jakaś konkurencja dla GTA? Dajcie znać w komentarzach, co o tym myślicie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy