Reklama

Rockstar resetuje konta graczy GTA Online za wykorzystanie błędu

​Rockstar Games postanowił solidnie ukarać graczy, którzy jakiś czas temu wykorzystywali błąd, pozwalający nielegalnie zbierać wirtualną walutę w GTA Online. W takiej sytuacji tracą oni nie tylko wszystkie środki, ale ich profile są całkowicie resetowane.

Rockstar Games wytoczył ciężkie działa przeciwko graczom, którzy wykorzystywali w GTA Online błąd do szybkiego generowania pieniędzy. Jak wyjaśniają deweloperzy w opublikowanym na stronie wpisie mowa głównie o osobach wykorzystujących do tego celu metodę kupowania drogich apartamentowców (co ważne sam błąd niedawno zablokowano).

Jak się okazuje studio resetuje konta wybranych ludzi ze wszystkich zgromadzonych pieniędzy, samochodów czy nawet punktów doświadczenia, aczkolwiek nie oznacza to zbanowania profilu i tacy użytkownicy mogą kontynuować dalszą zabawę, ale na czystych zasadach i od początku.

Reklama

"W ramach naszych starań o utrzymanie zdrowego środowiska gry dla wszystkich graczy każdy, kto nadużywa exploitów i kodów w celu nielegalnego zdobycia waluty czy przedmiotów podlega karze" - napisano w komunikacie.

Należy przyznać, że większość ukaranych osób z pokorą podchodzi do akcji Rockstara i nie krytykuje twórców za to, że zresetowali im konta z profitów. Ekipa odpowiedzialna za GTA Online nie odniosła się do tego, dlaczego zamiast po prostu zabrać nielegalnie zgromadzone pieniądze, całkowicie resetuje profile.

Możliwe, że chciano pokazać oszustom, że mogą ponieść całkiem poważnych konsekwencji za swoje czyny. Niestety cheaterzy to spory problem dla Grand Theft Auto V, który nasilił się zaraz po rozdawnictwie na Epic Games Store. Wówczas gracze skarżyli się, że niemal na każdym kroku spotykają kogoś, kto korzysta z zakazanych programów.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje