Rockstar chce poprawić zachowanie postaci niezależnych

​Nowy patent zgłoszony przez Rockstar Games do stosownego urzędu wydaje się sugerować, że słynne studio zamierza gruntownie rozbudować sztuczną inteligencję postaci niezależnych. Być może już w Grand Theft Auto 6? Wniosek - złożony już w październiku - wypłynął dzięki serwisowi Reddit.

Dokładnie rzecz ujmując, mowa o "metodzie wirtualnej nawigacji w środowisku gry" - głosi tytuł dokumentu, złożonego przez właścicieli Rockstar Games, a więc przez firmę Take-Two. W tekście nie pada żaden tytuł, ale dokument przygotował David Hynd oraz Simon Parr, właśnie z Rockstar North.

Ten pierwszy jest w tym studiu dyrektorem technicznym, a drugi - głównym programistą sztucznej inteligencji. To powinno właśnie sugerować, że całość powstaje na potrzeby właśnie kolejnego tytułu tego - głównego - oddziału słynnej firmy, a tym projektem jest bez wątpienia Grand Theft Auto 6.

Reklama

Patent opisuje system, który odpowiada za nawigacją postaci niezależnych w wirtualnym środowisku. "Konwencjonalne systemy zapewniają określone środki na automatyzację NPC-ów. Dla przykładu, moce obliczeniowe, pamięć i wydajność pozwalają renderować określoną liczbę samochodów".

"Jednak gracze w ramach realistycznych wrażeń oczekują większej liczby samochodów sterowanych przez sztuczną inteligencję" - czytamy w patencie. Dalej mowa także o grupach pieszych, którzy wykonują te same animacje właśnie po to, by oszczędzić na mocach obliczeniowych konsol oraz PC.

Jak można się domyślać, nowa technologia od Rockstara wprowadziłaby na ulice wirtualnych miast znacznie większą liczbą postaci niezależnych oraz pojazdów. Co więcej, kierowcy byliby w stanie rozpoznawać na przykład rodzaj drogi, na jakiej się znajdują, dostosowując odpowiednio manewry.

Do tego większe zagęszczenie pojazdów na głównych ulicach, dostosowanie prędkości do warunków pogodowych i tak dalej. A wszystko to bez przeciążania maszyn. Brzmi bardzo ciekawie i jeśli technologia faktycznie pojawi się już w GTA 6, to możliwe, że doczekamy się poważnych korków...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy