Rocket League wprowadza międzyplatformowe drużyny

​Potyczki z graczami korzystającymi z różnych platform sprzętowych to w Rocket League już standard, lecz następna aktualizacja - Friends Update - idzie jeszcze dalej w tym kierunku i zaoferuje możliwość tworzenia międzyplatformowych drużyn na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Rozwiązanie tego typu miało pierwotnie pojawić się w grze jeszcze w ubiegłym roku, lecz twórcy natrafili najwyraźniej na jakieś problemy, związane - jak zakładamy - z właścicielami platform. Ostatecznie rywalizacja bez względu na platformę sprzętową zadebiutowała jako opcja w styczniu.

Wtedy zabrakło jednak możliwości stworzenia drużyny, w której - dla przykładu - znaleźliby się nasi znajomi preferujący zabawę na konsoli. Friends Update stanowi właśnie takie uzupełnienie. Premiera 19 lutego, choć - jak ostrzegają twórcy - ponownie wszystko zależy od weryfikacji u producentów.

Reklama

Wbrew pozorom aktualizacja nie jest tylko małym uzupełnieniem oferty, ponieważ deweloperzy musieli przygotować między innymi całkiem nowy system kont użytkowników, pod nazwą RocketID. W ten sposób będziemy mogli dodawać znajomych do listy bez względu na ich urządzenie bazowe.

Już po dodaniu użytkowników będziemy mogli zaprosić do klubów oraz do wspólnych lobby, by następnie wkroczyć do akcji w składzie mieszanym sprzętowo. Na liście znajomych zobaczymy od razu, na jakim konkretnie urządzeniu zalogował się użytkownik, jest też lista zwycięstw w tygodniu.

Wtorkowa aktualizacja to jednak nie tylko zabawa międzyplatformowa, ale także szereg innych, mniejszych nowości i innowacji. W trybie swobodnej rywalizacji pojawią się kolejne opcje zabawy: Dropshot, Hoops, Snow Day oraz Rumble, nadające się świetnie do treningu bez większej presji.

Do tego koniec dziewiątego sezonu zmagań rankingowych oraz start dziesiątego, co oznacza przyznawanie nagród. Deweloperzy obiecują, że wyeliminowali także kolejną porcję błędów i wprowadzili szereg mniejszych poprawek, które niekoniecznie rzucą się w oczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy