Reklama

Rocket League: Sprzedaż gry ciągle rośnie

Rocket League to kolejny fenomen w branży gier - niezbyt skomplikowana gra, bez kosmicznego nakładu finansowego potrafiła przekonać graczy, by zakochali się w niej bez reszty.

Tytuł sklecony za 2 miliony dolarów zarobił dotychczas... 110 milionów dolarów! To jednak wcale nie koniec dobrych wieści! Według Forbesa samochodówka od Psyonix sprzedała się w łącznej liczbie 5 milionów egzemplarzy, uzupełnionych zresztą o zbyt 5 milionów DLC (ostatecznie tytuł ograło 15 milionów ludzi, co jest zapewne związane z faktem, że był on dołączany do lipcowej oferty PlayStation Plus).

Przypomnijmy, że ostatnie (lutowe) doniesienia mówiły o 4 milionach sztuk. Jak twierdzi wiceprezes studia, Jeremy Dunham: "Nasze numerki lecą do góry, nie w dół, co nie jest takie znowu powszechne przy grach mających na karku 10 miesięcy".

Reklama

I dodaje, że długie zainteresowanie tytułem jest związane z oferowaniem (za darmo!) dodatkowej zawartości oraz ciągłą implementacją nowinek. Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy jeszcze, że od zeszłego tygodnia użytkownicy pecetów mogą bawić się wspólnie z właścicielami XBO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje