Reklama

Roblox zachęca do głosowania na Trumpa

​Roblox to jedna z najpopularniejszych gier na świecie - platforma służąca do publikacji własnych treści i projektów, ciesząca się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych użytkowników. Teraz twórcy mają problem - atak hakerów nawołujących do głosowania na Donalda Trumpa.

"Poproś rodziców, żeby zagłosowali na Trumpa! #MAGA2020" - wiadomość o takiej treści pojawiła się na setkach profili użytkowników indeksowanych przez wyszukiwarkę Googla, a liczba stale rośnie. Poza zmianą komunikatu w profilu, postacie zostają ubrane także w kampanijne ubranka Trumpa.

"#MAGA2020" to oczywiście nawiązanie do popularnego hasła wyborczego "Make America Great Again", a 2020 - listopadowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych z Donaldem Trumpem ubiegającym się o reelekcję. Hasło MAGA pojawia się często na czapkach miłośników tego polityka.

Reklama

W Roblox dokładnie takiego samego ubioru nie ma, ale jest czerwona czapeczka z daszkiem i z napisem "Running of the Bulls" - wyglądająca całkiem podobnie. To właśnie ją noszą teraz setki postaci zaatakowanych prze hakerów, razem z patriotyczną koszulką z krótkim rękawem i orłem.

Część poszkodowanych użytkowników donosi, że poza tym z ich kont wysyłane są także prywatne wiadomości do innych graczy, także nawołujące do głosowania na obecnego prezydenta. Dobre wieści są takie, że napastnicy nie zmieniają haseł, więc można zalogować się i zmienić ubiór.

Serwis BleepingComputer spekuluje, że atak nie jest zbytnio wyrafinowany i poszkodowane są wyłącznie konta z bardzo słabymi hasłami. Rozwiązaniem jest zmiana hasła na takie, którego nie można złamać metodą słownikową, a także - jeszcze lepiej - włącznie weryfikacji dwuetapowej.

Darmowe Roblox ukazało się w 2006 roku, jako platforma i rozbudowany edytor do tworzenia własnych gier. W sierpniu ubiegłego roku twórcy chwalili się, że mają ponad 100 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca, co jest najlepszym dowodem na popularność produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy