Reklama

Robert Bach o rozwoju Xboxa One

​Były szef Działu Rozrywki i Urządzeń Microsoftu podzielił się przemyśleniami na temat działań swojego następcy.

Z okazji promocji książki "Xbox Revisited" Robert Bach udzielił wywiadu portalowi GeekWire. Redaktor portalu zapytał Bach’a jakie jest jego zdanie na temat poczynań działu Xboxa pod nowym przywództwem. Ten odpowiedział, że wiele z problemów, z którymi borykał się Microsoft "można było przewidzieć, a także im zapobiec". Mowa tu chociażby o reakcji użytkowników na wymóg ciągłego połączenia z internetem.

Robert krytykuje niewykorzystany przez nową generację potencjał Xbox 360. Twierdzi jednak, że obecnie zespół znajduje się na dobrej drodze. Głównie za sprawą Xbox Live i ofert promocyjnych, co potwierdzają wyniki sprzedaży Microsoftu. Odnotowany został 27% wzrost przychodów względem ubiegłego roku.

Reklama

Ponadto, Bach podzielił się z GeekWire swoją wizją przyszłości, w której brak miejsca na nośniki fizyczne. Jego zdaniem, już kolejna generacja konsol będzie korzystała wyłącznie z dystrybucji cyfrowej. Nie jest to najlepsza wiadomość dla kolekcjonerów, czy właścicieli punktów wymiany gier. Czy jednak się sprawdzi? Zobaczymy.

Autor: Dawid Sych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje