Ritual nowym projektem twórców Serial Cleaner

Znane między innymi z udanego Serial Cleaner polskie studio iFun4All zapowiedziało swój nowy projekt - grę akcji Ritual.

W produkcji gracze pokierują poczynaniami młodego łowcy nagród, który otrzymuje zadanie odeskortowania tajemniczej dziewczyny do rodzinnego domu. Szybko okazuje się jednak, że misja nie jest prosta, ponieważ na podopieczną bohatera czyhają groźne stwory.

Próbując dotrzeć do celu i uniknąć śmierci z rąk bestii, para zwiedzi rozmaite "groteskowe" lokacje. Odpowiedzialni za grę developerzy w rozesłanym do mediów komunikacie podkreślają, że fabuła inspirowana jest filmami osadzonymi na Dzikim Zachodzie.

Powstający tytuł przedstawi wydarzenia z perspektywy kamery zawieszonej nad planszą. W walce z przeciwnikami łowca nagród skorzysta jednak nie tylko z tradycyjnej broni palnej, ale i wielu dodatkowych narzędzi, w tym mikstur wspomagających, pułapek i budowanych barykad.

Reklama

Większość elementów ekwipunku bohater będzie jednak musiał skonstruować z pomocą zdobywanych w trakcie rozgrywki surowców. Autorzy podkreślają, że kluczem do sukcesu w ich produkcji jest nie tyle umiejętne strzelanie, co rozsądne zarządzanie posiadanymi surowcami.

Studio iFun4All przewiduje, że na projekt wyda mniej pieniędzy niż w przypadku Serial Cleaner, na który zespół przeznaczył łącznie ponad miliard złotych. Firma nie wyklucza też podjęcia współpracy z zewnętrznym wydawcą.

Dokładna data premiery Ritual nie jest znana, ale tytuł powinien zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku. Produkcja zmierza na PC oraz bliżej niesprecyzowane konsole (zapewne mowa o Xbox One i PlayStation 4).

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy