Reklama

Reżyser Wiedźmina 3 zajmie się projektem Cyberpunk 2077

​Jeśli wierzyć informacjom z wirtualnego CV zamieszczonego w serwisie społecznościowym LinkedIn, Konrad Tomaszkiewicz - reżyser Wiedźmina 3 oraz rozszerzeń do polskiej produkcji - zajął teraz stanowisko szefa projektu oczekiwanego Cyberpunk 2077. To kolejne przetasowania przy grze.

Jak informowaliśmy w styczniu, Sebastian Stępień, dotychczasowy dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077, odpowiedzialny za narrację i projekt uniwersum przeniósł się z do Kalifornii, gdzie zajmie pozycję dyrektora kreatywnego w Blizzardzie. Nieoficjalnie mówi się o nowej odsłonie Diablo.

Nie jest obecnie jasne, czy doświadczony Tomaszkiewicz (zaczynał jeszcze jako tester pierwszej odsłony serii Wiedźmin, w 2007 roku) przejmie teraz obowiązki Stępnia. Wydaje się jednak, że stanowiska dyrektora projektu oraz dyrektora kreatywnego nie są równoważne.

Reklama

Jednocześnie wydaje się, że Tomaszkiewicz awansował w ogólnych strukturach studia CD Projekt Red, ponieważ jego profil w serwisie LinkedIn głosi obecnie, że deweloper został wiceprezesem do spraw produkcji gier, co oznacza odpowiedzialność nie tylko nad rozwojem Cyberpunk 2077.

Pozostaje czekać na efekty prac odświeżonej nieco ekipy - to nie jedyna zmiana na wysokim stanowisku. Na przełomie roku CD Projekt Red opuścił także Kyle Rowley, jeden z reżyserów rozgrywki. Deweloper powrócił do studia Remedy Games, które opuścił dla Polski w 2016 roku.

Te efekty zobaczymy najwcześniej w czerwcu. CD Projekt wykorzystał bowiem Tłusty Czwartek, by podzielić się grubą wiadomością: studio pojawi się na targach E3, zabierając ze sobą Cyberpunk 2077. Nie znamy szczegółów, ale możemy spodziewać się nowych informacji, a być może także materiałów.

Oczekiwana produkcja nadal nie ma daty premiery. Potwierdzone platformy docelowe to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, choć - jeśli tytuł nie ukaże się w tym roku - to do tej listy będzie można zapewne dopisać już kilka nowych urządzeń. Czas pokaże - byle do czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama