Reklama

Reżyser Elden Ring wyjaśnia, kim jest Godfrey

​W niedawnym wywiadzie reżyser Elden Ring Hidetaka Miyazaki ujawnił historię i lore dotyczący Godfreya, a także opowiedział o wpływie George'a RR Martina na najnowszą grę.

Na Elden Ring musimy jeszcze niestety trochę poczekać. Gra jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych w 2022 roku, a jej premiera zapowiedziana jest na 25 lutego (piątek). Widać, że kampania marketingowa ruszyła pełną parą, a głos zabrał nawet ojciec gry - Hidateka Miyazaki. Dzięki ostatniemu wywiadowi, którego udzielił, mogliśmy dowiedzieć się kilku ważnych szczegółów dotyczących powstawania gry i samej fabuły.

W wywiadzie dla Edge Magazine Miyazaki wyjaśnił, kiedy i dlaczego zaczął myśleć o Martinie jako o starym przyjacielu. Stało się to już na wczesnym etapie rozwoju Elden Ring. Obu twórców łączyła olbrzymia pasja do fantastyki. Miyazaki wyjaśnia również, że Martin napisał tylko mitologię Elden Ring. FromSoftware uznało, że praca nad fabułą i tekstami w grze ograniczyłaby kreatywność twórcy. Jedną rzeczą, o którą poprosił Martina Miyazaki, było powołanie do życia bohaterów, których opisywał w swojej mitologii. W ten sposób narodził się Godfrey.

Reklama

Godfrey to jeden z Władców Ziem Pomiędzy

Godfrey, według Miyazakiego, jest ucieleśnieniem wartości mistycznych i heroicznych. Odgrywa w grze jedną z najważniejszych ról. Podczas rozkwitu zakonu "Golden Order of The Lands Between" było dwóch Władców Elden — obaj starali się zdobyć Ziemie Pomiędzy. Godfrey był pierwszym Władcą Elden i mężem Królowej Mariki Wiecznej.

Godfrey reprezentuje wszystko, co było dobrego w Ziemiach Pomiędzy. Wielkość i bogactwo krainy. Z jakiś powodów - Miyazaki na razie ich nie zdradza - został wygnany i stał się bytem określanym, jako Tarnished (po polsku - Zmatowieniec - nie pytajcie czemu). Postać, którą przyjdzie kierować graczowi, także będzie Zmatowieńcem. Dzięki temu gracza i Godfreya ma łączyć specjalna, silna więź. To w osobie protagonisty odnaleźć mamy ucieleśnienie długiej historii i walki obu Władców.

Zapowiada się kolejna, nieco zagmatwana i czekająca na odkrycie fabuła. FromSoftware znane jest z tego, w jaki sposób prezentuje lore swoich dzieł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje