Returnal z dużą aktualizacją na premierę

​Studio Housemarque już na premierę przygotowało łatkę, która wprowadza liczne poprawki oraz ulepszenia w Returnal.

Premierowa aktualizacja exclusive'a na PlayStation 5 zajmuje aż 10,4 gigabajta. Po zainstalowaniu łatki możemy liczyć na lepszą wydajność, poprawiony balans, atrakcyjniejszą oprawę audiowizualną, a także sprawniejsze działanie gry. Autorzy wprowadzili także kilka nowych samouczków, dostępnych po włączeniu menu.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie problemy zostały rozwiązane. Gracze donoszą, że wciąż system trofeów nie działa tak jak powinien, nie pozwalając na zdobycie platyny. Można oczekiwać, że także tą sprawą twórcy zajmują się w najbliższym czasie.

Reklama

Returnal już przed premierą prezentował się bardzo dobrze, ale podczas zabawy nie dało się nie zauważyć pewnych drobnych problemów. Chodziło na przykład o niewielkie spadki płynności podczas starć z niektórymi grupami wrogów czy szarpnięcie animacji tuż po wyłączeniu mapy. Gracze powinni docenić detaliczne podejście twórców do swojej gry.

Returnal trafił do sprzedaży 30 kwietnia. To jedna z niewielu obecnie gier, w które można zagrać wyłącznie na PlayStation 5, a jednocześnie jedna z ciekawszych premier ostatnich miesięcy. W naszej recenzji wystawiliśmy jej notę 8,5/10. Średnia ocen wśród dziennikarzy, według portalu Metacritic, wynosi na chwilę obecną 8,6/10.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy