Reklama

Returnal w 4K, 60 FPS i z ray tracingiem

​Najnowszy exclusive na PlayStation 5 zaoferuje grafikę w rozdzielczości 4K oraz w 60 klatkach na sekundę, jednocześnie oferując ray tracing.

Premiera Returnal zbliża się wielkimi krokami. Sony prezentuje nową produkcję na kolejnych materiałach wideo, a przedstawiciele dewelopera, studia Housemarque, chętnie udzielają wywiadów. W ostatnim czasie potwierdziło się, że  nadchodzący exclusive na PlayStation 5 będzie działał w dynamicznej rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę, a do tego zostanie wzbogacony o obsługę ray tracingu.

"Wykorzystujemy śledzenie promieni na PlayStation 5, aby zapewnić wysokiej jakości oświetlenie w czasie rzeczywistym. Globalny system oświetlenia umiejętnie dostosowuje się do losowego rozkładu lokacji, a świecące pociski tworzą wręcz transową atmosferę" - opowiada Ethan Watson, dyrektor ds. technologii w Housemarque.

Reklama

Ray tracing to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez Housemarque. "Symulacja cieczy napędza dynamiczne systemy, takie jak mgła czy roślinność, co w połączeniu z wiatrem tworzy niezwykłe efekty, których osiągnięcie nie było możliwe na poprzednich generacjach urządzeń" - te słowa Watsona można przeczytać na oficjalnej stronie PlayStation.

W tym samym miejscu można znaleźć opis, który potwierdza kwestie związane z rozdzielczością i liczbą wyświetlanych klatek na sekundę. "W grach Housemarque rozgrywka jest najważniejsza, dlatego studio zawsze dba o jak najwyższą wydajność. Dzięki niesamowitej mocy PS5 oszałamiająca walka i efekty wizualne ponurego świata Returnal są wyświetlane ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę i dynamiczną rozdzielczością 4K" - czytamy w opisie.

My jesteśmy już po kilku wieczorach spędzonych z Returnal i musimy przyznać, że jest to niezwykle interesująca, tajemnicza i wciągająca gra. Po więcej szczegółów zapraszamy do recenzji, która znajdzie się na łamach naszego serwisu w najbliższy czwartek (29 kwietnia) o godz. 10:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy