Reklama

Retro City Rampage zostanie wydane na MS-DOS

Mogliście słyszeć o Retro City Rampage - to parodia wielu gier (głównie serii Grand Theft Auto) w jednej, utrzymana w klimacie retro, o którym znać daje tytuł.

Jest on bardzo autentyczny (klimat. Tytuł zresztą też), czego dowodem jest to, że gra (z otwartym światem) trafi teraz na MS-DOS. Pamiętajcie tylko, że odpalanie gry przez DOSBox się nie liczy - jeżeli chcecie pograć w wersję DOS-ową, musicie sprawić sobie maszynę z epoki.

Zwłaszcza że nie ma to też sensu - RCR ukazało się kolejno na: Wii, Xboksie 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, Windowsie, Nintendo 3DS, PlayStation 4, OS X. Opcji jest więc więcej, a i na samym PC można pograć po prostu za pośrednictwem Steama.

Ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że współczesna gra - ponoć całkiem fajna zresztą - ukaże się na DOS-ie. I to, jak mówi twórca, prawdziwy port. Wcześniej pograć można było już w ROM City Rampage, wersję NES-ową, ale nie była to ta sama produkcja, która dostępna jest na dzisiejszym sprzęcie. Tutaj będzie inaczej, co niejako pokaże, że można w 2015 roku zrobić prawdziwą retro-grę, która przy okazji nie jest kompletnym bublem.

Reklama

Mało tego - przeportowana zostanie usprawniona wersja, Retro City Rampage DX. Na samym dole newsa możecie obejrzeć trailer pokazujący szczegółowo, co się w tej wersji zmieniło, a przy okazji obrazujący dobrze, na czym gra polega.

Dobrze, że wieści te ujrzały światło dzienne, bo przypomniały mi, że muszę w to zagrać. Ale DOS-a sobie chyba daruję. Choć będzie darmowy dla posiadaczy wersji PC/OS X. Nazywać się będzie Retro City Rampage 486, wymaga 4 MB RAM-u, 3,7 MB miejsca na dysku. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy