Respawn pracuje nad singleplayerową wersją Apex Legends

​Wielu graczy tęskni za skasowanym Titanfall 3, na podwalinach którego powstało Apex Legends. Jednak być może Respawn Entertainment pracuje nad czymś zupełnie nowym, co jednocześnie spełni oczekiwania miłośników gier singleplayer.

Respawn Entertainment szuka pracowników do nowego projektu, który ma być "singleplayerową wersją Apex Legends". Dokładniej mówiąc, jej fabuła ma być po prostu osadzona w tym samym uniwersum co Apex. Nowa gra nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale jest opisywana jako poligon doświadczalny firmy, w którym twórcy mogą rozwijać swoje pomysły dotyczące uniwersum.

Nie jest to niestety ani skasowany Titanfall 3, ani żadna inna odnoga serii, mimo, że całe Apex Legends gdzieś głęboko korzeniami tkwi właśnie w niej. Myśląc o Titanfallu, można zadać pytanie, czy nowy tytuł będzie czerpał z takich pomysłów jak bieganie po ścianach, które miało pojawić się w Apex Legends, ale finalnie zostało skasowane, bo autorzy nie chcieli przekombinować i zepsuć rytmu walki w multiplayerze.

Reklama

Titanfall był bardzo ciepło przyjętą przez graczy serią gier z mechami w roli głównej. Mogliśmy tam walczyć po stronie jednej z dwóch frakcji - okrutnych korporacji lub buntowników. Gracze wielokrotnie kierowali do twórców pytania o dalsze plany związane z tą serią, jednak zawsze odpowiedź była jednoznaczna - kontynuacji nie będzie.

Wśród ogłoszeń z ofertami pracy w Respawn Entertainment pojawiły się między innymi propozycje pracy jako "senior systems engineer""hard surface artist". To drugie ogłoszenie zawiera m.in. informacje, że Respawn zależy na kimś z doświadczeniem w tworzeniu elementów nie tylko estetycznych, ale też funkcjonalnych i tworzących z grą jedną całość, z dbałością o optymalizację. Biorąc pod uwagę, że nowa gra czerpie ze świata Apexa, można założyć, że istotnym jej elementem będzie szybkie i sprawne poruszanie się po mapie oraz design poziomów w stylu otwartego świata.

Opisy są bardzo lakoniczne, ale wiadomo z nich na pewno, że nowa gra to tytuł singleplayer i będzie osadzona w uniwersum Apexa. Respawn już wcześniej zapowiadało, że pracuje nad nowym IP, które było opisywane jako "FPS triple A", jednak nie wiadomo, czy ogłoszenia dotyczą tego właśnie projektu, czy jest to kompletnie nowy pomysł firmy.

Na pewno nie ma co spodziewać się gry w niedalekiej przyszłości - jeszcze daleka droga zanim Respawn w ogóle ujawni graczom i mediom jakiekolwiek, bardziej dokładne informacje na jej temat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy