Reklama

Resident Evil Village odnotowuje świetną sprzedaż po premierze

​Resident Evil Village pobił rekord serii na Steam, a jednocześnie jego sprzedaż pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Capcom potwierdził, że początkowa sprzedaż przekroczyła 1 milion egzemplarzy. Ile dokładnie kopii trafiło do graczy?

Capom ujawnił, że Resident Evil Village sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jeśli chodzi o całą serię horrorów zapoczątkowaną w 1996 roku, to sprzedaż wynosi przeszło 100 milionów.

Jest to niewątpliwy sukces najnowszej gry deweloperów, która jest kontynuacją siódmego epizodu. Wcielamy się w rolę Ethana Wintersa trafiającego do pełnej tajemnic i poczucia grozy wioski. Warto wspomnieć, że RE 8 pobił rekord marki na Steam. SteamDB liczba graczy w jednym momencie wyniosła 106,631.

Przykładowo Resident Evil 7 mógł pozwolić sobie na 20,449 graczy, a Resident Evil 2 Remake na 74,227 użytkowników. Wysokie zainteresowanie przełożyło się także na świetne statyski na Twitchu, ponieważ zaraz po premierze transmisje z gry oglądało około 600 tysięcy widzów.

Reklama

Resident Evil 2 Remake miał 224 481 widzów, z kolei Resident Evil 3 Remake przyciągnął uwagę 318 002 osób. Produkcja jest dobrze zoptymalizowana i ruszy bez problemu na komputerze ze zintegrowaną kartą graficzną, czego dowiodły testy przeprowadzone przez serwis PC Gamer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy