Resident Evil Village: Lady Dimitrescu wzorowana na polskiej aktorce

​Lady Dimitrescu pozostaje na ustach każdego gracza, który miał kontakt z najnowszą odsłoną Resident Evil. I tak pewnie przez najbliższy czas pozostanie, bowiem okazuje się, że wizerunku tej złowrogiej postaci użyczyła jedna z polskich aktorek.

Resident Evil Village odnosi ogromny sukces, a swój wkład w kreację jednej z najbardziej charakterystycznych postaci nie tylko w historii tej serii, ale również całej branży gier wideo wniosła polska aktorka. Lady Dimitrescu, czyli obiekt westchnień niejednego gracza, raczej przedstawiać nie trzeba i nic dziwnego, ponieważ twarz złowrogiej hrabiny jest wzorowana na Helenie Mańkowskiej, czym zresztą pochwaliła się sama zainteresowana, zdradzając sekret na swoim profilu na Facebooku.

"Tak się cieszę, że w końcu mogę podzielić się z Wami wiadomościami. Jak wszyscy się domyśliliście na długo przed wypuszczeniem RE8, moja twarz została uchwycona cyfrowo, aby zaprezentować tę ukochaną wysoką, wampiryczną postać mamusi. Jestem mega podekscytowana, że mogę być częścią tej wspaniałej społeczności, rodziny, która przywitała mnie tak wieloma miłymi słowami. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby kontynuować tę podróż z Wami" - napisała Mańkowska.

Reklama

Aktorka nie mogła podzielić się tajemnicą wcześniej ze względu na umowę poufności, którą podpisała z firmą Capcom. Helena Mańkowska to również kaskaderka, która na co dzień nie mieszka w Polsce i dobrze porozumiewa się w języku angielskim oraz hiszpańskim. W przeszłości występowała w reklamie Decathlon czy Lidla, a także zagrała dublerkę Mili Jovovich w filmie Rajskie Wzgórza.

Jak zdradza serwis Planeta Gracza, to nie pierwszy przypadek, gdy Polka trafia do gry - należy wspomnieć tu o Beacie Poźniak użyczającej głos Skarlet w grze Mortal Kombat 11.

Oprócz tego inspirację dla twórców Mass Effect 2 i bohaterki Mirandy stanowiła urodzona w Australii Yvonne Strahovski, która ma polskie korzenie i jest znaną na świecie aktorką.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil Village

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy