Resident Evil Village bez polskiej wersji językowej

​Cenega Poland potwierdziła, że Resident Evil Village nie dostanie polskiej wersji językowej. Jest to pierwsza od 2007 roku część serii, która trafi do Polski całkowicie po angielsku. Nie spodobało się to niektórym internautom, którzy postanowili zaprotestować.

Resident Evil Village, to gra wyczekiwana przez graczy również z Polski. Nic dziwnego, ponieważ dotychczas opublikowane zwiastuny, utwierdzają w przekonaniu, że dostaniemy dobrą odsłonę serii.

Niestety Cenega Poland, czyli wydawca produkcji potwierdził, że najnowszy epizod nie dostanie polskiej wersji językowej, co ma miejsce po raz pierwszy od 14 lat, gdy zadebiutował RE 4.

Od tamtej pory wszystkie mniej lub bardziej udane i popularne części dostawały lokalizację, wliczając do tego siódemkę. Nie wiemy, co jest przyczyną decyzji głównego wydawcy, ale to on miał w tej sytuacji decydujący wpływ.

Reklama

Krok ten nie spodobał się polskim internautom, którzy protestują w mediach społecznościowych. Powstały nawet specjalne hasztagi #ResidentEvilVillageAddPolishVersion, zaś celem organizatorów akcji jest oznaczenie kont należących do Capcomu i zwrócenie uwagi. Czy mamy do czynienia z akcją bez powodzenia? Otóż nie do końca, bowiem historia zna przypadki, kiedy protesty graczy przynosiły oczekiwany skutek.

Najświeższy to Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice, który w pierwotnym założeniu miał w ogóle nie dostać polskiej lokalizacji ze względu na niskie zainteresowanie w naszym kraju poprzednią odsłoną cyklu.

Nie spodobało się to fanom marki, co wpłynęło na ostateczną decyzję i dodanie polskich napisów do gry. Oczywiście Resident Evil, to nieporównywalnie większa franczyza, więc tym bardziej protesty mają szansę zmienić stanowisko Capcomu zważywszy, że krajowa społeczność RE jest naprawdę spora.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil Village

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama