Reklama

Resident Evil Village: Aktualizacja, która ma poprawić wydajność gry

​Capcom wydał aktualizację do Resident Evil Village, która poprawia płynność oryginalnej wersji gry.

Piracka wersja Resident Evil Village działa lepiej niż oryginalne wydanie, co spotkało się z negatywnymi komentarzami ze strony graczy. Capcom potwierdził, że pracuje nad odpowiednią poprawką i 20 lipca na Steam takowa trafiła. Aktualizacja ma za zadanie poprawić wydajność gry, choć deweloperzy nie usunęli uznawanego za winowajcę antypirackiego zabezpieczenia Denuvo. Ograniczono się do optymalizacji DRM i jest to nieco dziwne, ponieważ w internecie jest już dostępny crack, więc dalsze stosowanie narzędzia chroniącego przez crackerami nie ma sensu.

Reklama

Możliwe jednak, że wydawcę i Denuvo łączą jakieś ustalenia, które uniemożliwiają przynajmniej na razie wyrzucenie DRM. Pierwsze opinie odnośnie łatki są pozytywne i poprawa płynności jest odczuwalna. Oprócz tego aktualizacja wprowadza wsparcie dla FidelityFX Super Resolution (FSR), dzięki czemu gracze korzystający z technologii opracowanej przez AMD mogą cieszyć się wyższą wydajnością oraz ogólnie lepszym poziomem gry.

Aktualizacja trafiła na Steam i waży 1GB. Niestety, to nie pierwsza produkcja ocharaniana przez Denuvo, która cierpi na nagłe przycinki. W przeszłości po usunięciu tego programu więcej FPS zyskiwał m.in. Assassin's Creed: Origins. Z Denuvo ostatnio zrezygnowali twórcy Humankind, którzy obawiali się, że DRM negatywnie wpłynie na działanie ich gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy