Reklama

Resident Evil VII: Twórcy rozbijają bank

Oczywiście w przenośni - chodzi o spełniające się prognozy o ciepłym przyjęciu nowej odsłony kultowej serii horrorów z zomie w rolach głównych.

Szykuje się wielki sukces? Początki wyglądają w każdym razie całkiem obiecująco. Do tej pory do sklepów trafiło ponad 2,5 miliona kopii gry, a ona sama zbiera całkiem niezłe oceny. W chwili, gdy to, piszę średnia dla wersji PS4 to 86% wśród recenzentów i 75% wśród graczy.

Wyniki wersji PC i XBO są bardzo zbliżone, ale póki co próba jest zbyt mała, by mówić o konkretach. Capcom trąbi więc o sukcesie, ale przy okazji radośnie zakłamuje rzeczywistość, uznając kopie wysłane do sklepów za sprzedane, co może (ale nie musi) okazać się nazbyt optymistyczne. Jednocześnie chwali się sukcesem dema, które pobrano ponad 7 milionów razy: "Tytuł zdobył rozgłos na całym świecie, jego demo pobrano 7,15 miliona raza - co stanowi rekord serii - a gra sprzedała się w ponad 2,5 mln kopii".

Reklama

Capcom ogłosił również, ze łączna sprzedaż wszystkich gier spod znaku Resident Evil sięgnęła ponad 75 milionów egzemplarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy