Reklama

Resident Evil 7 najlepiej sprzedającą się odsłoną serii

​Capcom pochwalił się, że Resident Evil 7 awansował na pierwsze miejsce w serii, jeśli mowa o wynikach sprzedaży. Co więcej, to teraz także druga najlepiej sprzedająca się produkcja w historii japońskiej korporacji, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie cykle - zaraz za Monster Hunter: World.

Dzięki podsumowaniu ostatniego kwartału fiskalnego wiemy, że w okresie od początku działalności do 30 czerwca obecnego roku sprzedano 7,9 miliona egzemplarzy Resident Evil 7 na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, uwzględniając wersje pudełkowe oraz dystrybucję cyfrową od premiery w 2017 roku.

Na szczycie zestawienia pozostaje Monster Hunter: World ze stycznia 2018 roku, które na tych samych platformach sprzedało się w nakładzie 16,1 miliona egzemplarzy - a więc dwa razy więcej. To świetnie pokazuje, jakim sukcesem na całym świecie cieszy się ta gra z polowaniem na potwory.

Reklama

Wracając do Resident Evil, niewiele dalej w serii - na drugim miejscu - jest Resident Evil 5 z 7,7 miliona egzemplarzy (to trzecia pozycja na liście wszech czasów), a następnie Resident Evil 6 (7,6 mln) oraz Resident Evil 2 (7,2 mln). Dalej mamy przerwę na klasyczne Street Fighter 2 z 1992 r. (6,3 mln).

Samo rozszerzenie Monster Hunter World: Iceborne z września 2019 roku to 5,8 mln sprzedanych egzemplarzy. Ósma pozycja na liście wszech czasów to znów Resident Evil  - druga część, z 1998 roku (4,96 mln egzemplarzy). Dziesiątkę uzupełnia Monster Hunter Freedom 3 oraz Street Fighter 5.

Przed "siódemką", serii przez kilka lat bliżej było do strzelanek niż do survival horrorów czy horrorów z elementami akcji. W RE7 powrócono jednak do pierwotnej koncepcji straszenia - zdecydowanie większy nacisk położono na atmosferę, projekty poziomów, kreacje napotykanych stworów czy VR.

Wcielamy się w Ethana Wintersa, który wyrusza na poszukiwania zaginionej małżonki. W tym celu udaje się do szalenie nieprzyjaznej Luizjany. Miejscowe bagna i opuszczone domostwa od pierwszej chwili wprowadzają nas w stan niepokoju, który później jest cały czas skutecznie podkręcany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy