Resident Evil 4 Remake - Polacy wpadli na trop nowej gry

​Całkiem prawdopodobne, że Capcom planuje prace nad nową wersją czwartej odsłony Resident Evil. Odkryła to grupa Polaków.

Na profilu Resident Evil Polska na Facebooku pojawił się post z ciekawym spostrzeżeniem. Polacy zauważyli w filmie "Play Has No Limits", zaprezentowanym podczas konferencji PS5 PlayStation Showcase 2021, wskazówkę dotyczącą prawdopodobnie czwartej części serii. Chodzi o grafikę, która pojawia się - niemal niewidoczna, ale jednak - w pokazanym materiale. To symbol Los Illuminados, czyli paramilitarnej grupy stającej na drodze głównych bohaterów Resident Evil 4 - Leona Kennedy'ego oraz Ady Wong.

To nie pierwsze doniesienia na temat Resident Evil 4 Remake. Gracze spodziewali się nawet, że gra zostanie zapowiedziana albo podczas targów Gamescom w sierpniu, albo podczas PS5 PlayStation Showcase 2021 parę dni temu. Ostatecznie do tego nie doszło, być może z powodu problemów, które pojawiły się podczas produkcji.

Reklama

Już na początku tego roku sieć obiegły plotki mówiące o dużych opóźnieniach w pracach nad remake'iem czwartej części. Capcom w pewnym momencie miał nawet zmienić zespół odpowiedzialny za produkcję gry, ponieważ szefostwo nie było zadowolone z kierunku, w jakim podążał poprzedni deweloper (prawdopodobnie było nim studio M-Two, które zebrało niezbyt zadowalające oceny za remake Resident Evil 3).

W obliczu powyższych doniesień można być niemal pewnym, że Resident Evil 4 Remake powstaje, ale możliwe, że prace nad grą rzeczywiście się przedłużają. Niewykluczone, że do jej oficjalnej zapowiedzi dojdzie dopiero w przyszłym roku, a do premiery - co najmniej w 2023.

Gracze pewnie mają nadzieję, że Resident Evil 4 Remake okaże się równie dobry, jak wznowienie drugiej odsłony. Ten zdobył w portalu Metacritic średnią ocen na poziomie 9,1/10. Remake części trzeciej nie miał już tak dobrej prasy - osiągnął pułap  zaledwie 7,9/10.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy