Reklama

Resident Evil 3 Remake - porównanie grafiki z oryginałem

​Zgodnie z niedawną zapowiedzią, Resident Evil 3 będzie kolejną odsłoną klasycznej serii, która doczeka się kompletnego remake’u. Oryginał ukazał się w 1999 roku, więc zaraz po ujawnieniu pierwszych materiałów gracze chętnie ruszyli do przygotowywania przeróżnych porównań.

Gracze szybko zauważyli, że podczas gdy Resident Evil 2 Remake znacząco zmodyfikował wygląd twarzy bohaterów, to już "trójka" wydaje się w dużo większym stopniu stawiać na podobieństwo  do oryginału. Być może dlatego, że była to - nieznacznie - nieco nowsza produkcja (o cały rok).

Najpierw w sieci pojawiły się doniesienia, że nowa wersja Resident Evil 3 zostanie oficjalnie ujawniona podczas zaplanowanej na dzisiejszą noc imprezy The Game Awards 2019, a później prowadzący to wydarzenie Geoff Keighley stwierdził... że nic takiego nie będzie miało miejsca

Reklama

Miał rację, bo gra została pokazana wcześniej, podczas State of Play od Sony, co z pewnością ucieszyło jej fanów. Zapowiedź zaczęła się nietypowo, bo fragmentami z ujawnionego ostatnio Project Resistance - ostatecznie będzie to tylko tryb wieloosobowy 4v1 do Resident Evil 3 Remake.

Dostaniemy niemal tę samą historię, co w oryginalnej wersji, to remake "dwójki" na dobrą sprawę został przez Capcom stworzony od początku. Całość bardzo przypadła do gustu zarówno fanom, jak i krytykom, że do września tego roku gra sprzedała się w nakładzie ponad 4,7 mln egzemplarzy.

Czy tak samo będzie z Resident Evil 3? Spodziewamy się, że tak. Tytuł doczeka się takiego samego traktowania jak dwójka i jest tworzony na tym samym silniku Capcom RE. Przy okazji poznaliśmy też datę premiery: bo Resident Evil 3 zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One już 3 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy