Resident Evil 3 Remake otrzyma demo

​Oczekiwany remake klasycznego horroru Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One, lecz grę będziemy mogli sprawdzić jeszcze przed tym terminem. Odpowiedzialna za produkcję firma Capcom poinformowała bowiem na Twitterze, że planuje wersję demonstracyjną.

Warto przypomnieć, że podobnie było w przypadku Resident Evil 2 Remake. Na dwa tygodnie przed debiutem wydano wtedy demo, które pozwalało pograć przez 30 minut. Co więcej, zabawy nie można było powtarzać. Na PC szybko udało się obejść to obostrzenie, więc ciekawe, jak będzie teraz."Nadciąga demo Resident Evil 3. Więcej szczegółów przekażemy w najbliższej przyszłości!" - napisano na Twitterze.

Osoby, które nie grały nigdy w oryginalną produkcję, lecz zdążyły zapoznać się z odświeżoną odsłoną Resident Evil 2, zapewne skojarzą Nemesis - to bardziej "dopracowana" i jeszcze bardziej przerażająca wersja Mr. X, który nie dawał nam chwili wytchnienia w poprzedniej części popularnego horroru.

Reklama

Obecnie w świecie gier wideo popularne są wybory prowadzące do różnych zakończeń gry. Taki system miało także Resident Evil 3, lecz - co ciekawe - zabraknie go w remake’u. Projekt zaoferuje wyłącznie jeden, "kanoniczny" finał historii, wybrany przez twórców na oficjalny.

Inną ciekawostką jest sztuczna inteligencja Nemesis. Ta ma być bardziej rozbudowana niż w przypadku Mr. X, co ma odzwierciedlać dalszy rozwój tego przeciwnika. Pomóc ma także system dźwięków, a potyczki z tym przeciwnikiem nie będą tak liniowe, jak było to w Resident Evil 2.

Jill Valentine to nie jedyna postać, którą pokierujemy w kampanii fabularnej - nieco większą rolę odegra Carlos Oliviera. Zabraknie trybu Mercenaries, zastąpionego przez dość interesująco brzmiącą kooperacją dla czterech graczy, planowaną jako samodzielne Resident Evil Resistance.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 3 Remake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama