Reklama

Resident Evil 3 Remake już oficjalnie. Mamy zwiastun i krótki gameplay

​Zapowiedź jak najbardziej oczekiwana, więc nikogo już nie zaskoczy, ale przy okazji możemy zerknąć na pierwszy zwiastun i fragmenty gameplayu.

Najpierw w sieci pojawiły się doniesienia, że nowa wersja Resident Evil 3 zostanie oficjalnie ujawniona podczas zaplanowanej na czwartek imprezy The Game Awards 2019, a później prowadzący to wydarzenie Geoff Keighley stwierdził... że nic takiego nie będzie miało miejsca: "Jak zawsze, internet ma wiele kiepskich informacji na temat tego, co pokażemy... ale na pewno zabawnie się to czyta. Nie ma planów i nigdy nie było, żeby podczas show zapowiadać cokolwiek z Resident Evil 3. Wiele z tych “przecieków" jest kompletną bzdurą. Do tego momentu nie mieliśmy żadnych przecieków dotyczących tegorocznej imprezy.

Reklama

I w sumie okazało się, że miał rację, bo gra została pokazana wcześniej, podczas State of Play od Sony, co z pewnością ucieszyło jej fanów wyczekujących jakichkolwiek informacji. Co prawda jej zapowiedź zaczęła się nietypowo, bo fragmentami z ujawnionego ostatnio Project Resistance - jak się bowiem okazuje, ostatecznie będzie to tylko tryb wieloosobowy 4v1 do Resident Evil 3 Remake. Później doczekaliśmy się już klasycznego Resident Evil 3, a dziś deweloper zaskoczył nas dodatkowo dziennikiem deweloperskim, w którym można dostrzec fragmenty rozgrywki (1:30).

Ta nie powinna być jednak zaskoczeniem dla nikogo, kto grał w odświeżone Resident Evil 2, a powinno się raczej powiedzieć nowe, bo choć wciąż dostajemy niemal tę samą historię, co w oryginalnej wersji, to remake tak na dobrą sprawę został przez Capcom stworzony od początku. Całość tak bardzo przypadła do gustu zarówno fanom, jak i krytykom, że do września tego roku (od debiutu pod koniec stycznia) gra sprzedała się w nakładzie ponad 4,7 mln egzemplarzy.

Czy tak samo będzie z Resident Evil 3? Spodziewamy się, że tak, szczególnie że tytuł doczeka się takiego samego traktowania jak dwójka i jest tworzony na tym samym silniku Capcom RE (ten zasila też Devil May Cry 5, które wygląda po prostu świetnie). Jeśli dołożymy do tego interesującą historię i bohaterów, to sukces gwarantowany. Przy okazji poznaliśmy też datę premiery gry, która jest kolejną miłą niespodzianką, bo Resident Evil 3 zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One już 3 kwietnia.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje