Resident Evil 3 można przejść korzystając wyłącznie z noża

​Czy Resident Evil 3 da się ukończyć bez korzystania z broni palnej? Zgodnie z dostępną informacją jak najbardziej tak, a głównym orężem ma być w tej sytuacji nóż głównej bohaterki.

Premiera Resident Evil 3 Remake odbędzie się 3 kwietnia, jednak już teraz o grze dzięki wersji demonstracyjnej wiemy całkiem sporo. Okazuje się, że najnowszy remaster Capcomu będziemy mogli ukończyć bez ani jednego wystrzału. Podstawowym orężem ma stać się bowiem nóż głównej bohaterki.

Oczywiście z racji tego nie ulega on zniszczeniu i jest jedynym trwałym przedmiotem w ekwipunku Jill. "Dostarczamy nóż byś mógł używać go przez cały czas" - powiedział Peter Fabiano, producent gry. Przy okazji stwierdził on, iż mamy do czynienia z horrorem o przetrwaniu w ekstremalnych warunkach w związku, z czym wszystko, co zebraliśmy w pewnej chwili się kończy, od kul do broni palnej po zioła.

Reklama

Wówczas jedynym zbawieniem w walce z hordą żądnych krwi zombiaków okazuje się właśnie nóż. Warto podkreślić, że niektórym programistom Capcomu udało się przejść Resident Evil 3 Remake wyłącznie z wykorzystaniem noża. Resident Evil 3 to także świetna propozycja dla speedrunerów. Jak wynika z udostępnionej listy osiągnięć twórcy przewidzieli trofeum dla graczy, którzy ukończą ich produkcję w dwie godziny. Jest to o wiele mniejszy czas względem 6,5 godzin z oryginalnego wydania gry.

Co ciekawe w przypadku odświeżonej edycji Resident Evil 2 ów czas wynosi 8 godzin i jest dłuższy względem pierwowzoru z 1998 roku o mniej więcej trzy godziny. Tymczasem tu możliwe, że deweloperzy zastosowali odwrotny zabieg. Ogółem w przypadku trójki do zdobycia będzie maksymalnie 33 trofeów. Mimo że Resident Evil 3 Remake nie trafił jeszcze do sklepów moderzy na podstawie wersji demo zdołali rozebrać już główną bohaterkę co raczej nie jest zaskakujące dla tej popularnej serii gier. By pobrać nagą modyfikację Jill Valentine należy udać się na stronę Nexus Mod.

Okazuje się, że autorzy podobnie jak w przypadku remake'u dwójki nie ograniczają się wyłącznie do zmiany silnika w tym dostosowania produkcji pod względem wizualnym do obecnych standardów. Stosują oni też kilka zmian także w rozgrywce, co niejako potwierdzają słowa przedstawiciela studia Petera Fabiano, który w ramach wywiadu dla Official PlayStation Magazine przyznał, że trzeci epizod nie dostanie opcji wyborów czy alternatywnych zakończeń.

Ponadto gracze nie powinni również oczekiwać otwartego świata, bo mimo iż lokacje postawią na sporą eksplorację, to gra nie będzie oferowała jednego wielkiego obszaru. Znacznego usprawnienia doczeka się sztuczna inteligencja, która obejmie m.in. najważniejszego antagonistę Nemesisa. Dzięki temu będzie on jeszcze groźniejszy i straszniejszy.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama