Reklama

Resident Evil 2 to kolejny wielki sukces Capcomu na PC

​Remake Resident Evil 2 zadebiutował w piątek nie tylko na PlayStation 4 oraz Xbox One, ale także na PC. Oczekiwana produkcja Capcomu zanotowała świetny debiut w sklepie Valve, lądując od razu w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych dostępnych tytułów. To kolejny taki sukces japońskiej firmy.

W weekend gra dobiła do imponującego poziomu 67312 użytkowników zalogowanych jednocześnie, co przekłada się na dziewiątą lokatę, przed Rust. Wyżej są tylko największe hity: Team Fortress 2, Warframe, GTA 5, Rainbow Six Siege, CS:GO, Dota 2, PUBG oraz Monster Hunter: World.

Warty uwagi jest właśnie ten ostatni tytuł. Monster Hunter: World to także produkcja Capcomu, która w ubiegłym roku zanotowała najlepszy w historii debiut na PC dla tego studia. Przewaga nad Resident Evil 2 jest jednak ogromna, ponieważ MH:W zanotowało 329 tysięcy użytkowników.

Nieco ponad 67 tys. to jednak nadal bardzo udany rezultat. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z grą przeznaczoną wyłącznie dla pojedynczego użytkownika, w odróżnieniu od Monster Hunter: World. Fani mają teraz nadzieję, że Capcom podąży za ciosem i przygotuje więcej remasterów serii RE.

Reklama

W 2015 roku ukazał się remake pierwszej odsłony serii Resident Evil, co od razu rozbudziło nadzieje, że podobnie potraktowane zostanie RE2, które dzisiaj uznawane jest za jedną z najlepszych odsłon serii, jeśli nie wideo gier w ogóle. Podobne plany miał także Capcom.

Twórca serii - Shinji Mikami - nie chciał jednak zajmować się remake’em, ponieważ w tym okresie skupiał się w całości na Resident Evil 4. W sierpniu 2015 roku japońska firma ogłosiła jednak, że odświeży także Resident Evil 2. Na detale trzeba jednak było czekać aż do E3 w 2018 roku.

Wtedy właśnie zaprezentowano pierwszy trailer oraz ujęcia z rozgrywki. Hideki Kamiya, reżyser oryginału, przyznał, że naciskał na menedżerów już od lat, by przygotować nową wersję. Producentem został Yoshiaki Hirabayashi, odpowiedzialny także za mało udane Resident Evil 6.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje